Мистецька імпреза зібрала в Бердичівській міській гуманітарній гімназії № 2 юних шанувальників поезії. Клуб «Проба пера» зустрів своє 25-річчя.
Чверть століття творчого життя… Чверть століття, двадцять п’ять років, 300 місяців… За цей час здійснено чимало надій і прагнень, пережито багато хвилин радості та смутку, успіхів і невдач, хвилювань та поривів душі. Чверть століття виповнилося клубу «Проба пера» Бердичівської МГГ № 2…
«Самою суттю життя у світі знань та краси» називав творчість Василь Сухомлинський. Юні поети черпають натхнення з побаченого, почутого та співпережитого: у різнобарв’ї природи, яскравості квітів, шумі дощу, польоті птахів і враженнях від спілкування з людьми та життєвих подій. І тоді світло й звук зливаються в мить, щоб подарувати диво…
Двадцять п’ять років творчої біографії клубу – це знахідки й відкриття, рукописний збірник учнівської поезії, публікації в газеті «Гімназійний вісник» та місцевих виданнях, випуск тематичних збірок із віршами учасників творчого об’єднання, присвячених 200-річчю Тараса Шевченка, 5-річчю гімназії і на військово-патріотичну тематику, а також зустрічі з майстрами художнього слова Марією Пономаренко, Іваном Андрусяком, Михайлом Пасічником та багатьма іншими. Теплими словами згадували під час імпрези першого керівника поетичної майстерні – вчителя української мови та літератури Любов Самиш. Наталія Щерблюк, випускниця гімназії 2003-го року, яка стала педагогом у своїй альма-матер, зберігає спогади про заняття в клубі «Проба пера» й незабутні миті співтворчості: «Любов Володимирівна заронила в дитячі душі зерна поваги до рідного слова, захопила його красою та силою. Вона нас підтримувала, надихала й спрямовувала. Наші вірші друкували у міській пресі…» Цей досвід знадобився у майбутньому. Наталія Щерблюк стала студенткою Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, де продовжувала писати вірші. І залюбки вітала зі святами своїх рідних та друзів поетичними рядками. Цього грудневого дня прочитала свій вірш, написаний декілька років тому, в якому – щирість почуттів та філософські роздуми: «Щасливих сум ніколи не здолає, щасливі все життя окрилено живуть…»
Понад 20 років веде своїх вихованців стежками поезії теперішній керівник клубу «Проба пера» – вчитель мистецтва Мілада Мартинюк. Під крилом творчого об’єднання гімназисти живописують словами, висловлюють свої думки і мріють…
Декілька років тому прийшло поетичне осяяння до Артема Рудяги. «Виникло бажання викласти свої почуття на папір… – поділився 10-класник. – Пишу вірші, роблю й авторські переклади». Початківцям, які лише пробують перо, юнак порадив більше читати твори класиків та сучасників, ознайомлюватися з літературними жанрами і шукати свій стиль. За мотивами щоденника випускника гімназії № 2 Володимира Галецького, який геройськи загинув у вересні, захищаючи Батьківщину, Артем написав вірш «Заповідь солдата»… Незабаром у Бердичівській МГГ № 2 відкриють меморіальний куточок, вшановуючи пам’ять колишніх учнів, мужніх синів України: молодшого сержанта Ярослава Косюченка, полковника Костянтина Пузиренка, солдата Володимира Галецького та солдата Сергія Янчука…
Поезія – дивовижний світ яскравих образів і рим, який тисячоліттями супроводжує життя людини. Поезія має властивість підносити та окрилювати душу і наповнювати її глибоким змістом. У гімназії № 2 – чимало талановитих учнів, які пишуть вірші, дивують вокальними здібностями, мають хист до образотворчого мистецтва і досягають успіхів у творчості. Анастасія Щерблюк посіла 2-е місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» в номінації «Поезія». Через хворобу 8-класниця не змогла прийти на цю зустріч, тому про її захоплення розповідала мама, Наталія Іванівна: «Дочка почала писати в молодших класах. Адже пробували перо в поезії її батьки, обидві бабусі та дідусь… Маленькою не любила підказок, воліла писати сама. І перший вірш був про море…»
Приємним сюрпризом для гімназистів стало відеозвернення випускниці закладу освіти, колишньої учасниці клубу Ірини Рудницької, яка проживає в Іспанії. У юнацькому віці вона писала про природу України, її видатних особистостей та різні історичні події. У пам’яті – добрі й зворушливі традиції клубчан: «На день народження Любові Володимирівни ми дарували їй вірші-присвяти…» Серед обдарованих випускниць, авторок поетичних творів, – Дар’я Сачок, Марія Сизоненко, Лілія Жирук та Мар’яна Кобець. Цього дня презентували свої вірші теперішні вихованки клубу Кіра Кущ, Єлизавета Зеленко і Софія Симоненко.
На початку ювілейної зустрічі слухачі із зали отримали невелике завдання з віршування «Подружимося з римою». Що ж, перші поетичні спроби вийшли досить непоганими. Це тільки здається, що писати – справа нескладна, звернулася до учнів Мілада Мартинюк зі словами авторського вірша:
Поетом досить важко бути:
Руду словесну обробляти,
Щодня творить, стук серця чути
Й над прірвою балансувати…
Учасникам дякували ґречно, красно, сердечно, уклінно і бажали добрих, щасливих та мирних доріг, нових ідей, знаходити нове, мислити образно та відчувати радість творчості. Шанувальникам поезії керівник клубу «Проба пера» адресувала надихаючі слова: «Живіть, творіть – це ж сенс життя…»
Плекаймо рідну мову – диво калинове, радіймо слову – «сонячному вінку», «чистої роси ковтку», «роду нашого основі»…