Педагоги Бердичівської міської територіальної громади продовжують освітній фронт. Вони не лише проводять уроки у дистанційному форматі, а й разом наближають Перемогу, підтримуючи українських захисників. Колектив та батьки спеціалізованої загальноосвітньої школи № 8 м. Бердичева і жителі мікрорайону Загребелля об’єдналися у волонтерському русі. У закладі освіти організовано роботу Штабу збору гуманітарної допомоги Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Бердичівської міської ради Житомирської області.
Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya
Хтось сказав, що вчителі – свого роду «учасники війни, тільки в іншому вимірі – гуманітарному». Разом з усіма освітянами України педагоги СЗОШ № 8 ведуть дистанційні уроки, які відкриті для всіх бажаючих: і тих школярів, хто залишився у Бердичеві, і тих, хто виїхав за межі області та до інших держав.
Вони роблять те, що вміють найкраще, – допомагають своїм вихованцям оволодіти новими знаннями і дарують душевне тепло, прагнучи захистити майбутнє, підтримати дітей та надати їм можливість навчатися далі. За парти на відстані «сіли» 64% школярів (серед них – 13 переселенців із Бердянська, Житомирщини та Київщини), приєднавшись до онлайн-уроків на платформі Zoom. Інші працюють в асинхронному режимі, надсилаючи педагогам виконані завдання через групи у соціальних мережах та застосовуючи електронну пошту. За кордон виїхали 27% учнів. Усі вони взаємодіють із педагогами за допомогою електронних освітніх ресурсів. Чотири працівника з 60-и залишили Бердичів через війну. Один, учитель початкових класів, проводить уроки дистанційно, перебуваючи в Польщі…
Коли ми завітали до СЗОШ № 8, на шкільному подвір’ї кипіла робота: двірники й технічний персонал наводили лад у фруктовому садку, і клумби виглядали охайними та доглянутими. Око тішили перші весняні квіти – тендітні проліски. А всередині приміщення просто в коридорах педагоги та інші працівники плели маскувальні сітки для наших оборонців. Разом із директором СЗОШ № 8 Лідією Савченко ми здійснили екскурсію поверхами освітнього закладу.
У кухні зібралася справжня родина – заступник директора з господарської роботи Наталія Орлюк, медична сестра Оксана Кузік і працівники харчоблоку Інна Гуменюк та Оксана Ковальчук. Періодично до них приєднуються вчителі і технічний персонал. Пахло дуже смачно, тож не втримались, аби не зазирнути до каструль. Меню для наших захисників на 4-е квітня було різноманітним: суп із фрикадельками, тефтелі рибні у підливі з овочами, м’ясні голубці, на гарнір – розсипчаста каша із булгура, а на десерт – налисники з сиром. Щодня готують на 100–120 осіб, і директор школи разом із помічниками доставляють цю смакоту на різні блокпости.
Шкільний шеф-кухар Тетяна Ільченко, говорить Лідія Василівна, – справжній майстер своєї справи та небайдужий і діяльний волонтер: «Із 1-го березня працює без вихідних, щодня приїжджає з рідної Скраглівки. Неймовірна жінка – дуже відповідальна, наша берегиня, душа колективу, який готує їжу для захисників». За проханням місцевих оборонців готувати для них їжу почали з 26-го лютого. За справу взялися вчитель інформатики Богдан Гуменюк і заступники директора з навчально-виховної роботи Аліна Рижко та Олена Борисова. Кулінарією команда освітян займалася вдома. А вже з 1-го березня передала естафету колективу харчоблоку. Батьки, жителі мікрорайону та навколишніх сіл, розповідає Лідія Савченко, масово приходять, приносячи різні продукти. Привезли й холодильну камеру. Підприємець Сніжана Фіщук забезпечує м’ясом. Колектив ЗДО № 5 (завідувач – Ірина Романюк) виготовляє і доставляє напівфабрикати.
Штаб збору гуманітарної допомоги для потреб українських захисників, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та малозабезпечених сімей розмістився у декількох класних кімнатах. В одних можна побачити банки з консервованими овочами та продукти тривалого зберігання. До речі, декілька разів звідси відправляли вантажі з картоплею, буряком і морквою на Київщину, у райони, що постраждали від бойових дій. В інших приміщеннях – одяг та взуття для жінок, чоловіків і дітей різного віку. Чимало передали власники магазинів секонд-хенду.
Штаб збору гуманітарної допомоги запрошує переселенців, осіб з обмеженими можливостями здоров’я та багатодітні й малозабезпечені родини, якім потрібна підтримка…
Наші прагнення та дії у боротьбі з російськими окупантами – спільні. Ми хочемо миру і щасливого майбутнього для нашої країни. Дякуємо Збройним силам України та всім оборонцям, які захищають нас. Дякуємо тим, хто наближає нашу Перемогу – кожен на своєму місці.