Звичайно ж, про думу тут нагадують лише історична довідка та балкон для оркестру у великій залі. Багато десятиліть в цій будівлі звучали дитячі голоси вихованців спочатку Будинку піонерів та Станції юних техніків, а потім центру позашкільної освіти імені Разумкова.
Але більше року їх тут не чути, як і не видно педагогів та керівників гуртків. Тут нині лунають лише звуки електроінструментів та неголосні розмови будівельників. А іноді не чути , як і не видно взагалі нікого.
Я днями глянув у вікна, за якими колись особисто займався в судномодельному гуртку, і серце стиснулось від несподіванки. Саме тут, в рідній колись майстерні, нині зробили туалети. Та коли зайшов в середину приміщення, то здивувався ще й тому, що зроблений за купу грошей проект і виконуваний за десятки мільйонів ремонт не передбачили у суперновому і сучасному туалеті закритих кабінок.
Санітарні норми 2001 року передбачають, що в навчальних закладах І ступеню мають бути відкриті кабінки, а ІІ і ІІІ ступенів – кабінки з дверима. Тож чому в ЦПО немає нічого – незрозуміло. Вважати, що кабінки доставлять потім теж не можна, бо відстані між унітазами досить малі. А що добре в цьому туалеті, то те, що тут завжди буде світло, адже два повнорозмірних вікна могли б дати світло і на вдвічі більшу кімнату.
Взагалі цей ремонт будівлі розпочатий тільки тому, що наш земляк, Дмитро Разумков, ім’ям батька якого названо цей позашкільний навчальний заклад, пролобіював виділення коштів з держбюджету. Незрозуміло, чи прийшли ті гроші, чи ні, але порівняно нові вікна та порівняно нормальне внутрішнє оздоблення будівлі швидко розкурочили, а затишний сквер ще швидше вирубали.
Як і в історії з басейном підрядниками тут були житомирські будівельники, які то швидше, то повільніше, але все-таки відновили роботи після тривалої перерви та зараз продовжують облаштування внутрішніх приміщень. Саме від їх працівників я і почув, що закінчити ці роботи вони планують до нового року.
Було дуже багато срачу (ну, тобто, дискусій)в соцмережах щодо вирубаного скверу, але тепер, коли вже прийнялись молоді деревця, посаджені колективом ЦПО та позеленіли газони, зовсім змінилось і ставлення перехожих до нового вигляду майбутнього парку. А ті, хто шкодують за високими деревами можуть сьогодні переконатись, що вони є дуже небезпечними. Адже, на одному з двох залишених великих дерев нині зламалась товста гілка, і висить тільки тримаючись, як то кажуть, на доброму слові. Добре, що зараз ця територія закрита для відвідування дітьми.
Чи почує знову дитячі голоси будівля колишньої міської думи після нового року буде залежати як від будівельників, так і від багатьох інших факторів. Сподіваємось все ж, що очікування педагогів та дітей будуть немарними.