Декілька регіонів України, яких найменше торкнулися бойові дії, з 14-го березня відновили навчання в школах. Хтось приєднався пізніше. Освітній процес проводиться у дистанційному форматі. Як це відбувається у школах Бердичівської міської територіальної громади?
Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya
Війна війною, а навчання – за розкладом. «Станом на 28-е березня 2022-го року в закладах освіти громади загальна кількість школярів становить 9082, – повідомила заступник начальника управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради Світлана Басюк. – За межі Житомирської області виїхало 1168 учнів, за межі країни – 3060. На онлайн-навчання виходять 6133, тобто 67% школярів. Внутрішньо переміщені особи (61-а дитина) приїхали з Києва, Ірпеня, Бучі, Бородянки, Вишгорода, Вишневого, Демидова, Димера, Чернігова, Чугуєва, Житомира і Малина. Загальна кількість педагогічних працівників – 748. За межами області перебувають 37, за межами країни. – 109. Всі вони проводять дистанційні уроки та заняття».
В умовах війни вчителі намагаються організувати освітній процес, використовуючи технічні можливості навчальних закладів та свої власні ресурси із застосуванням дистанційних форм. Ми завітали до Бердичівського міського ліцею № 15. У дні важких випробувань уроки за розкладом тут починаються з 10:00. Хтось із педагогів працює вдома, хтось – у класних кімнатах, хтось виходить на онлайн-навчання, перебуваючи за кордоном. Урок фізики Ніла Макаревич починає з традиційного: «Доброго ранку». Ставить питання, креслить на дошці, пояснює, заохочує до спілкування та мотивує. На столі, як завжди, – відповідні до теми прилади. Інтернет-зв’язок періодично переривався, і це одна з проблем, яка заважає взаємодії з учнями. Навчальний процес доводиться припиняти й через сигнали повітряної тривоги. «У дистанційних уроках беруть участь діти, які зараз знаходяться у Бердичеві, і ті, хто виїхав до інших куточків України та за кордон. На зв’язок виходять по-різному, в залежності від ситуації: по півкласу та більше. Проводимо й індивідуальні заняття. У вівторок, зокрема, в мене сім зустрічей зі школярами 8–11 класів», – розповіла Ніла Василівна.
Середа 30-го березня. Заступник директора з навчально-виховної роботи БМЛ № 15 Ніна Миронець проводить урок української мови. Зазвичай на зв’язок виходять від 7-и до 20-и ліцеїстів, декілька – із зарубіжних країн. Цього дня підключилися Ліза, Таня, Віка, Аня, Аліна, Руслана, Денис, Паша та інші 10-класники. Спілкуванню, говорить Ніна Андріївна, учні радіють і з нетерпінням чекають уроків. Сама вчителька скучила за своїми вихованцями: «Ви – найкращі – розумні та гарні. Всі дуже подорослішали». «І Ви у нас – найкрасивіша!» – відгукується Матвєй. Урок розпочався…
Також учителі і працівники БМЛ № 15 допомагають військовослужбовцям ЗСУ та учасникам територіальної оборони продуктами, теплим одягом і коштами. Вже надіслали кілька гуманітарних вантажів…
Через війну цього року скасовано зовнішнє незалежне оцінювання та державну підсумкову атестацію для випускників. Вступити у виші можна буде за іншою спрощеною процедурою. Нині йдеться про створення ефективної формули вступної кампанії. На даний час посадовці працюють над альтернативою, якою може бути єдиний комплексний іспит, тобто, мультипредметний онлайн-тест.
Освіта – фундамент особистості та сильної держави. Важливо думати про збереження інтелектуального потенціалу країни. Після перемоги маємо її відбудовувати і розвивати. Активна та освічена молодь – майбутнє України.