Сьогодні вона проходить на базі восьмої гімназії та має ще більш іншомовну назву – управлінський нетворкінг, з темою «Безпечний освітній простір як чинник забезпечення якості освіти».
Про педагогіку і раніше мало говорили на подібних серпневих зібраннях, на них більше співали, танцювали та вручали грамоти і подяки. І хоча зараз через безпекові вимоги не стали збирати в одному місці усіх вчителів громади, але без танців, співів та грамот все ж не обійшлося.
На затишному і залитому сонцем подвір’ї гімназії № 8 зібрались всі керівники закладів освіти Бердичева, яких прийшли привітати міський голова, його профільний заступник та секретар міської ради. На жаль, забути, що сьогодні в країні йде війна, не можна навіть на урочистих заходах, і яскравим нагадуванням цього стали пісні дитячих колективів ЦПО імені Разумкова про війну, про військових, та про бажання перемоги.
Щоб нікому не було прикро, подяками міської ради нагородили усі колективи закладів освіти (крім Скраглівської гімназії), лише варіюючи назви досягнень того чи іншого дитсадка чи школи. З вітальними словами до педагогів виступили крім міського голови Сергія Орлюка і його заступниця Олена Петрівська, і секретар міської ради Богдан Коляда. Окремо привітала подарунками педагогів і очільників громади голова міської профспілки працівників освіти Анжела Микитівна Цвєткова.
Але все це стало лише вступною частиною головних на сьогодні практично-теоретичних занять з керівниками закладів у двох робочих групах. Перша освоювала на воркшопі «Протокол безпеки» — порядок дій усіх учасників освітнього процесу під час різноманітних загроз, а друга на психологічному вайбі обговорювала психологічну безпеку освітнього середовища як фактор формування ментального здоров’я учнів та педагогів.
Будуть ще сьогодні на цьому нетворкінгу і бранч-кава, і флеш-тренінг, і спойлер, і фідбек. Судячи з того, що ці слова в програмі сьогоднішнього заходу пишуться без лапок, вони вже повністю увійшли в робочий лексикон українських шкіл.
Звичайно ж, обрання місцем проведення серпневої конференції території гімназії № 8 є невипадковим, адже саме тут після більш ніж року будівництва нарешті готове до експлуатації новітнє укриття, яке дозволить розпочати дітям цього мікрорайону навчання 1 вересня у рідних стінах.
Частину сьогоднішніх заходів керівники шкіл і дитсадків проведуть саме тут, у новому укритті, в умовах, максимально наближених до його робочого використання, адже через півтори години після відкриття нетворкінгу пролунав сигнал повітряної тривоги.