Школярі, які мають пільги та навчаються в освітніх закладах Бердичівської громади, але не проживають тут, відтепер можуть також розраховувати на відшкодування витрат за шкільні обіди. Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні сесії Бердичівської міської ради.
З пропозицією про відшкодування коштів за шкільні обіди для школярів, які мають пільгу, але не проживають у громаді, виступила сьогодні на сесії міської ради фахівець Управління освіти та науки міської ради Валентина Паламарчук. Вона пояснила, що через вимоги Бюджетного кодексу України проєкт рішень про шкільне харчування, який приймали попередньо, зазначав, що відшкодування можливе тільки для тих учнів, які є мешканцями Бердичівської громади. Тепер Управління хоче внести зміни до проєкту, адже розділяти дітей на «наших» та «не наших» — це не найкраща політика міста.
Також пані Валентина зауважила про відшкодування коштів за продукцію, яка наразі продається у буфетах, що з’явилися у міських школах на початку 2024/2025 навчального року. Вона нагадала, що таке рішення в Бердичеві прийняли у зв’язку з тим, що місто не впевнене у можливості забезпечувати школярів якісними гарячими обідами під час відключень світла та повітряних тривог.
Хоч депутати й погодили внести такі зміни, але ми, своєю чергою, нагадаємо, що рішення про зупинення роботи шкільних їдалень і встановлення натомість них буфетів, ухвалили тільки у Бердичеві. Школярам, які мають пільги, звісно, будуть виплачувати компенсацію за обіди, але що вони можуть придбати за ці кошти? У теперішніх буфетах, які відвідували журналісти «РІО-Бердичів», немає іншого перекусу, окрім мучних виробів. Хоч вони й не містять ковбас, сосисок чи крему, але це все ще випічка, яка може зійти за перекус, проте повноцінним обідом її ніяк не назвеш.
Сподіваємося, що в освітніх закладах з’являться все ж альтернативи хлібобулочному харчуванню. До прикладу, порції шкільних обідів, які будуть містити необхідні дітям поживні речовини.