Відділення «Музичного мистецтва» у Бердичівському педагогічному коледжі було одним з найпопулярніших варіантів для вступу серед натхненної молоді міста. Можливість стати відомим естрадним вокалістом чи частиною поважного оркестру – це справжня дитяча мрія, яка могла стати реальністю завдяки освіті та, безперечно, підтримці кола однодумців, які тебе оточують.
Педагогічний коледж може довго наводити приклад випускників, які досягли успіху в обраній сфері.
А яка ж ситуація настала сьогодні? А сьогодні в Україні війна, яка змусила багатьох талантів виїхати за кордон, поповнити європейські мистецькі навчальні заклади. В той час авдиторії міських освітніх закладів пустішали.
У 2024 році відділення «Музичного мистецтва» поповнилося всього на 13 першокурсників, які потрапили на бюджетні місця. А також на одного студента, який встиг вступити на платну форму навчання. У порівнянні з довоєнним періодом, це і справді маленька кількість вступників. Однак навчання за таких обставин буде проводитися, як і завжди. У відділенні стверджують, що кількість студентів наразі ніяк не впливатиме на освітній процес.
До речі, щодо якості навчання: чи знають бердичів’яни, що чи не всі естрадні виконавці міста – це випускники педагогічного коледжу? Усі ті артисти, яких ми вже звикли бачити у софітах міського театру на Європейській чи у палаці культури, колись на рівні зі всіма іншими студентами вчили нотну грамоту у відділенні «Музичного мистецтва». А зараз ви можете придбати квитки на їхні концерти та насолоджуватися досягненнями бердичівських артистів.
Але не тільки ми спостерігаємо за розвитком випускників педагогічного коледжу, але й інші міста України. Про деяких з них розповідає сайт освітнього закладу:
- Руслан Танський — соліст Національної опери України імені Т. Г. Шевченка
- Дмитрій Годенюк — артист-вокаліст Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. Майбороди.
- Боднарук Олег — артист хору Національної заслуженої академічної капели України “Думка”.
- Корінник Юрій — артист хору Національної заслуженої академічної капели України “Думка”.
- Сергій Коновал — артист-вокаліст Академічної хорової капели “Орея” Житомирської обласної філармонії імені С. Ріхтера
- Дарія Назимчук — лауреатка міжнародних конкурсів, творча аспірантка Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, солістка Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва
- Заливадний Максим — хормейстер та артист Подільського камерного хору “Леонтович-капела” Вінницької обласної філармонії імені М.Д. Леонтовича.
До якого театру, оркестру чи хору не придивись, там можна знайти земляка, який здобув свої знання у коледжі. Але, звісно, що чимало з них стають викладачами чи навіть керівниками навчальних закладів, як от Інна Бузі – директорка Бердичівської музичної школи, чи Роман Буник — директор Стрийської хорової школи “Щедрик”.
Варто також зазначити, що деякі вступники цього року не змогли подати заяву тільки тому, що звернутися до коледжу надто пізно. Наголошуємо, що абітурієнтам варто заздалегідь дізнаватися всю необхідну інформацію про терміни вступу та спробувати вступити у кілька навчальних закладів, щоб було з чого обрати. Адже на вступ до відділення «Музичного мистецтва» проводити добір студентів не планують, але у приймальню досі телефонують охочі щодо цього.
Тож хочеться вірити, що невдовзі, по закінченню війни, до країни повернеться більше дітей, які навчатимуться тут, у рідному місті. Адже українська мистецька освіта завжди славилася своєю якістю, яка ні чим не гірша за закордонну.