Про це розповіла на засіданнях постійних комісій начальниця Управління освіти і науки Валентина Адаменко, представляючи проєкт рішення міської ради «Про затвердження міської цільової програми соціальної підтримки дітей пільгових категорій, які відповідно до чинного законодавства мають право на безоплатне харчування у закладах загальної середньої освіти комунальної форми власності, на 2024 рік».
Тобто з 1 вересня, у зв’язку з необхідністю економії коштів міського бюджету, їдальні в міських школах мають закрити, а пільговим категоріям школярів, точніше їхнім батькам, буде щомісяця виплачуватись компенсація в розмірі від 642 (1-4 класи) до 786 (10-11 класи) гривень.
Таким чином економія на зарплатах кухарів та їхніх помічників, електроенергії, яка витрачається для приготування їжі (а це зазвичай половина споживання всієї школи), закупівлі продуктів та утриманню бухгалтерів розрахункової групи складе 15 мільйонів гривень на рік.
За бажанням шкільних адміністрацій в школах дозволять відкрити буфети (тобто дадуть в оренду підприємцям приміщення для них), де продаватимуть бутерброди, салати та дозволені напої — як холодні, так і гарячі.
Компенсація буде виплачуватись лише за дні, які учень провів у школі, а за дні пропуску навчання або прогулу, гроші платити не будуть. Таким чином батьки зможуть проконтролювати, наприклад, старшокласників, чи були вони в школі, чи ні.
Тут депутати зауважили очільниці управління, що ефективний контроль може дати впровадження електронних журналів, про яке вже давно говориться. У відповідь Валентина Василівна запевнила, що вже зовсім скоро в міських школах так і буде зроблено.
Чи будуть щось купувати діти в шкільних буфетах після того, як вони давно забули дорогу до їдалень, питання неоднозначне. Вони вже настільки звикли бігати на перерві до сусіднього магазину, що перевчити їх буде дуже важко.
Так днями довелось побачити, що робиться на перерві біля одного із супермаркетів: