Те, про що давно і довго говорили, сталося. Від розмов міська влада Бердичева переходить до конкретних кроків щодо оптимізації навчальних закладів міста.
Хоча й сказати, що раніше нічого не робилось, теж не можна. Так свого часу вже було змінено статути навчальних закладів і тим самим було визначено, які з них будуть ліцеями (тобто в яких будуть 10-11 класи), а які з них будуть гімназіями (тобто, 10-11 класів в них не буде).
Проєкт рішення міської ради «Про затвердження плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Бердичівської міської територіальної громади» лише продовжує вже розпочату диференціацію закладів та визначає терміни її виконання.
Згідно з цим проєктом та попередніми рішеннями ради потрібно зазначити, що міське керівництво вирішило реформувати систему освіти не кардинальними, а досить м’якими і поступовими рішеннями. Кардинально — це потрібно було б утворити один профільний ліцей на все місто, а підготовленими рішеннями пропонується залишити 10-11 класи в чотирьох закладах міста. Так само поступово пропонується трансформувати школи в часі.
Так 1 вересня 2024 року 10 класи продовжать набирати в гімназіях №№ 1, 2, 5 та Скраглівській школі (а 1 вересня 2025 року такий набір не буде відбуватись). Натомість в гімназії №11 та №17 вже з цього року буде припинено набір у 10 клас.
Зміни торкнуться і міських ліцеїв, адже з цього або наступного року в них буде обмежено набір до перших класів лише трьома паралелями. Напевно, це зроблено в зв’язку з тим, що в ліцеях потрібно буде більше класних кімнат для профільного навчання в старшій школі.
Страшилки начальника управління освіти про те, що в Бердичеві не вистачає грошей на освіту і потрібно закрити 3-4 школи, в проєкті запропонованого рішення міської ради ніяк не відображені.
Напевно, знову в міській раді сподіваються, що до міського бюджету десь, якось, щось надійде і вдасться профінансувати практично всю наявну систему шкіл, дитсадків, методкабінетів, централізованих закупок харчів та якось «пропетляти» ще рік або кілька років.
Але, судячи з найактивнішої реклами, з якою школи ще з початку цього року почали «полювання» за майбутніми першокласниками, навряд чи це вийде…