Таке рішення було прийняте сьогодні зранку на засіданні комісії в міській раді, де зібралися керівники медичних установ міста, працівники виконавчого комітету, директори шкіл та представники служби, яку більшість знають за назвою «санепідемстанція».
З доповіддю про рівень захворюваності школярів Бердичева та району виступив завідуючий Бердичівським районним відділом державної установи ЖОЛЦМОЗУ Олександр Запаринюк. Станом на 8 лютого в Бердичеві епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ та грип перевищує норму на 4,6%. Інтенсивний показник сумарної захворюваності на 6-й тиждень 2018 року складає 865,17 на 100 000 населення, тобто знаходиться на 4,6 вище за епідемічний поріг для цього періоду.
За останній тиждень на грип та ГРВІ в місті захворіло 673 особи, серед яких – 457 дітей, що складає 67,9% від всіх осіб, котрі захворіли. 24,9% – діти віком від 0 до 4 років, 66,9% – діти віком від 5 до 14 років, 8,1% – підлітки від 15 до 18 років. З огляду на перевищення розрахованого порогу по рівню захворюваності на 4,6% та збільшення рівня захворюваності на грип та ГРВІ в 2,2 рази в порівнянні з минулим тижнем у віковій групі від 5 до 14 років, вважають за потрібне ввести обмежувальні заходи в школах міста, а також тимчасово припинити організацію масових заходів.
Головний лікар Центральної міської лікарні Лариса Бабікова прозвітувала, що в лікарні медики теж проводять моніторинг захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип з кінця жовтня. Якщо порівняти жовтень-листопад, то були випадки захворюваності та госпіталізації, але значного росту не спостерігалося. Вже починаючи з 25 січня було відмічено ріст захворюваності на ГРВІ. Кількість госпіталізованих на минулому тижні складає 22 особи, а за цей тиждень – 21 особа. Збільшилася також кількість викликів лікарів на більш ніж 200. З 673 захворівших бердичівлян переважають діти – 457 випадків, з них грип клінічно діагностовано у 64 дітей. Переважна більшість хворих дітей – від 5 до 14 років, котрі відвідують дошкільні і шкільні навчальні заклади.
Збільшилися виклики і в поліклініці Бердичева, що є дуже показовим: 821 виклик за 5 днів минулого тижня, з яких 251 – до дітей, та 975 викликів на цьому тижні (343 виклики – до дітей).
Начальник управління освіти і науки Світлана Басюк зазначила, що в школах теж проводили щоденний моніторинг, з’ясовували причини відсутності учнів різних класів і кількість тих, хто не з’явився в навчальному закладі через хворобу. Станом на четвер, 8 лютого, було зафіксовано, що тільки 3 навчальні заклади не подолали 10-відсотковий поріг захворюваності, бо вони розташовані в віддалених мікрорайонах – школи №6, №8 та №14, в яких відсутні у зв’язку з хворобою 9,4-9,6% учнів. У всіх інших навчальних закладах Бердичева відсутність дітей на уроках становить більше 15%. Найбільший відсоток (20% і вище) – у великих навчальних закладах. Це школи №1, №2, №5, №10, №12 та №15. З них максимальними є 32% відсутніх дітей у ЗОШ №5 і 27% – у ЗОШ №12.
Зважаючи на це, комісією було вирішено запровадити карантинний режим з 12 лютого на один тиждень, а далі він планово перейде у канікули для школярів. Дитячі садочки працюватимуть у стандартному режимі, там проводяться свої внутрішні карантинні заходи.
Карантинний режим було вирішено запровадити з 12 лютого на тиждень, а далі він планово перейде у канікули для школярів. Дитячі садочки працюватимуть у стандартному режимі, там проводяться свої внутрішні карантинні заходи.