У вівторок на засіданні профільної депутатської комісії розглядалось питання «Про внесення змін до міської цільової програми розвитку освіти Бердичівської міської територіальної громади на 2023 рік», доповідала з якого начальник управління освіти і науки Валентина Адаменко.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Саме тут і прозвучала фраза про те, в управлінні вже думають над оптимізацією малонаповнених класів. Адже на цей рік освітня субвенція з державного бюджету для міста скоротилась на 22 мільйони гривень, тому вже зараз доводиться брати з міського бюджету 15 мільйонів на виплату зарплати, відпускних і оздоровчих. В квітні зарплату за березень виплатили до 5-6 числа, хоча раніше її виплачували ще в кінці поточного місяця.
Неефективне використання коштів відбувається тому, що внаслідок російської агресії багато учнів вчаться дистанційно. Зараз розробляється план по переводу всіх таких дітей в один клас. Тобто, незалежно від того, в якій школі вчилась дитина, вона буде відвідувати онлайн заняття єдиної Бердичівської онлайн школи.
На кожен такий клас буде один вчитель, а не так, як сьогодні, коли в кожній школі вчитель має для кількох учнів вести онлайн уроки, а для кількох – в класі. А наповнюваність стаціонарних класів буде знову доведена до прийнятого нормативу.
Крім такої новини очільниця управління проінформувала депутатів, куди планується використати додаткових ще 10 мільйонів гривень (див. фото внизу).
Особливо наголосила Валентина Василівна на необхідності будівництва укриття в школі № 8. Учні цієї школи (600 осіб) зараз три дні в тиждень навчаються на базі п’ятої школи, а два дні – дистанційно. На Загребеллі немає жодних укриттів, якими можуть скористатись школярі, тому стаціонарне навчання там поки що заборонено.
Разом з директоркою школи (яка теж є депутатом міськради та входить до складу гуманітарної комісії) вони їздили в Житомирський район, де в одній зі шкіл побудували укриття подвійного призначення. Тобто його можна використовувати також в якості спортзалу, якого теж у восьмій школі немає. Розміри 20 Х 10 метрів, висота 3,5 метри дозволять це робити.
На цій сесії планується виділити кошти на проект цієї споруди (250 тисяч) та 2 мільйони на початок будівництва, яке, в цілому, орієнтовно буде коштувати близько 7 мільйонів. Такі швидкі рішення потрібні для того, щоб вже хоча б з цього 1 вересня школа запрацювала у звичному режимі.