І це ще не весь перелік того, що мають придбати і що мають зробити в навчальних закладах завдяки коштам субвенції як обласної, так і державної. Про це доповідала на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку начальник відділу освіти і науки Валентина Адаменко в контексті питання «Про внесення змін до рішення міської ради від 21.12.2020 № 25 “Про затвердження міської цільової програми розвитку освіти Бердичівської міської територіальної громади на період 2020-2022 років”».
За словами доповідачки, з держави надійшли кошти у сумі 1 млн. 685 тис. 330 грн. на Нову українську школу. Призначені вони на закупівлю парт для всіх першокласників – 895 тис. 932 грн., на дидактику – 418 тис. 635 грн., а також на комп’ютерну техніку – 371 тис. 263 грн., тобто в кожен клас повинні придбати по ноутбуку, принтеру та сканеру.
Але, відповідно до Постанови, обов’язково потрібне співфінансування з міського бюджету у розмірі не менше 30%, і ця сума становить 722 тис. 285 грн. Загалом, якщо підсумовувати, то у Бердичеві на Нову українську школу потрібно закупити меблі, обладнання і комп’ютерів на 2 млн. 407 тис. 675 грн. Для цього, як зазначила начальник відділу освіти і науки, суму співфінансування буде забрано із дитячих садочків і перерозподілено на школи, аби використати надану субвенцію, бо іншого шляху немає.
У Бердичеві на наступний навчальний рік нараховується 34 перших класів, тому стільки ж ноутбуків та іншого обладнання мають право закупити. Стосовно залишків, то є цілий список, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, що потрібно придбати з дидактики та з програмового матеріалу.
Окрім того, потрібно розподілити кошти для проведення тендеру на послуги з перевезення, адже до міста приєдналася Скраглівка. Перший семестр дітей возили згідно із заключеним договором на суму у 50 тис. грн., використали 45 тис. грн. Але вже наперед зрозуміло, що цих коштів буде мало, тому потрібно провести тендер до 1 вересня. Просять 56 тис. 200 грн., що є максимальною сумою, але в процесі тендеру вона буде зменшена.
Ще одними змінами, які потрібно внести до міської цільової програми розвитку освіти, стали кошти, які надійшли до Бердичева з обласного бюджету. Це обласна субвенція для СЗОШ №17 на телевізор – 20 тис. грн., на принтер – 7 тис. грн., на металопластикові вікна для Скраглівської гімназії – 70 тис. грн., на комп’ютерну техніку у вигляді 3-х системних блоків для СЗОШ №8 – 30 тис. грн., на кабінет математики і кабінет хімії для БМГГ №2 та БМЛ №15 – трохи більше 331 тис. грн. Ще мова йшла про гроші з обласного бюджету на суму 36 тис. 200 грн. на придбання спортивної форми для вихованців ДЮСШ, 50 тис. грн. – на ЗОШ №5 для закупівлі меблів і телевізора, 10 тис. грн. – на фарбу для СЗОШ №17, 25 тис. грн. – на будівельні матеріали для НВК №4. Кошти мають надійти наприкінці червня – початку липня орієнтовно.
Для того, аби вчителі могли використовувати ноутбуки у дистанційній роботі, за кошти державного бюджету і, відповідно, обов’язкового співфінансування з міського бюджету – 510 тис. грн., буде закуплено 85 ноутбуків (20 тис. 500 грн. коштує 1) на загальну суму в 1 млн. 742 тис. 500 грн.
Насамкінець Валентина Адаменко додала, що всі дуже раді коштам з державного бюджету за сприяння народного депутата Богдана Кицака у розмірі 20 млн. грн. Нагадаємо, що вони будуть розподілені по 10 млн. грн. на ремонтні і реставраційні роботи Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова та капітальний ремонт ЗОШ №1. Потрібно також внести зміни до програми, а 5 липня будуть проводити тендер.