Можливо, й не сам собою закривається, адже мова йде про багатостраждальне та скомпрометоване відділення “Ощадбанку”, що на площі привокзальній. Певний час люди, що проживають у цьому мікрорайоні міста, були досить задоволені наявністю філії “Ощаду”, адже там було зручно скористатися банківськими послугами і не треба їхати в центр міста, витрачаючи гроші й час.
Проте наразі на дверях філії вивішено оголошення наступного змісту:
Певно, про нерентабельність роботи державного банку на вокзалі йтися не може. Тож ми вбачаємо лише одну ситуацію, яка могла послужити об’єктивною причиною закриття філії.
Редакція “РІО-Бердичів” неодноразово висвітлювала аферу однієї з посадовиць філії “Ощадбанку”, що на вулиці Привокзальній. Якщо коротко:
Начальниця відділення пропонувала покласти кошти на депозит багатьом містянам. Вони укладали договір з банком і забували про свої вкладення на певний час. Коли ж хотіли перевірити стан рахунку, виявлялося, що їхні кошти щезли й про них тепер можна забути назавжди. При чому деякі жертви були добрими знайомими й приятелями цієї жінки, тож не могли навіть припустити, що на них може чекати така зухвала афера.
По гарячих слідах у відділенні банку на привокзальній площі журналісту тоді нічого не прокоментували, окрім загальних фраз, що завідувачка чи то на лікарняному, чи то у відпустці вже з грудня-місяця минулого року. У відділені ж на Чорновола наголосили, що привокзальна філія підпорядковується напряму Житомиру, тож коментувати вони нічого не вповноважені, хоча й чули щось про неприємні речі, пов’язані з окремими посадовими особами.
Наразі у Бердичівському міськрайонному суді ошукані містяни намагаються відстоювати свої права, і одне з таких судових засідань мало відбутися у понеділок 15 липня. Вони подали позов на державний банк про захист прав споживачів, стягнення коштів, пені, збитків та моральної шкоди. Адже сама шахрайка за попередньою інформацією давно втекла за кордон із грошима вкладників банку, тож позиватися безпосередньо до неї немає сенсу. Мало того, саме банківська установа має гарантувати безпеку вкладів навіть від власних недоброчесних співробітників, а точно не вимагати, щоб ті самостійно шукали винуватицю цього дійства, умиваючи руки.
На щастя, ніхто з нас і з найближчих наших знайомих не є жертвами даної афери, але під час написання цього матеріалу згадалося, як минулого року мені кілька разів потрібні були реквізити рахунка. Цікаво, що на центральному відділенні їх надали безкоштовно, а на привокзальному — за 30 гривень. Ситуація дивна…