Армійський намет на газоні біля райдержадміністрації було встановлено 18 листопада минулого року. Але говорити про нього раніше, ніж поставлять аналогічні в Києві та Житомирі рятувальники не хотіли.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
І лише після того, як були «освячені» президентською командою столичні намети, тоді і місцеві очільники стали з’являтись на фотографіях на фоні розпіарених Пунктів незламності.
З того часу цілодобово тут чергували по двоє працівників ДСНС, які заступали в караул на цілу добу та по одному поліцейському, котрі змінювались кожні 12 годин.
При середній зарплатні у 18 тисяч гривень (згідно з статистичними даними), за чотири місяці троє «чатувальників» намету обійшлись бюджету близько 200 тисяч гривень.
Крім того, тут спалили кілька машин дров (а це ще тисяч 20 – 30), використали електроенергії з будівлі РДА, встановили спеціально переносний біотуалет , супутниковий інтернет «Старлінк», чай, кава, вода, словом операція «Пункт незламності» потягнула чимало коштів та організаційних ресурсів, а що отримали в результаті так і не стало зрозумілим.
Ще якось зрозумілою була пересторога в зимові місяці, коли очікували морозів, а для чого він стоїть зараз, коли за вікном + 15 С?!!
І ці пункти не просто стоять по містах і селах, а ще й щоденно звітують до рай- та обладміністрацій про те, які вони незламні. Задля інтересу заглянув в інтернеті на портал nezlamnist.gov.ua, і зрозумів, що на одному сайті там, мабуть, «відмили» коштів чимало.
На прикладі цієї епопеї (істерії) з пунктами незламності можна зрозуміти, наскільки інерційною є система центральної влади, порівняно з місцевим самоврядуванням. Сигнали з центру довго ідуть по всім бюрократичним каналам, і поки вони доходять до місць, ситуація тут може змінитись багатократно. А недолугі рішення центру стають іноді, опустившись до низу, недолугими в квадраті.
P.S. Порівняно з осінню, латок на даху намету стало значно більше.