З першого жовтня 2023 року особи, які розмістили безкоштовно у своєму житлі внутрішньо переміщених осіб, будуть отримувати меншу матеріальну компенсацію за витрати на житлово-комунальні послуги. Це не різкі зміни у постанові про надання компенсації, вони були заплановані ще у 2022 році та пов’язані з фінансуванням, яке здійснюється за домовленістю з Товариством Червоного Хреста України. Адже цю допомогу громадянам надає саме це товариство, а не держава.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Раніше фінансовий ресурс Червоного Хреста забезпечував компенсацію за 1 людино-день у розмірі 30,00 грн. З 01 жовтня 2023 року сума компенсації за кожен людино-день буде нараховуватись у розмірі 14,77 грн.
Поспілкувавшись з головним спеціалістом, інспектором праці відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління економічного розвитку Бердичівської місткої ради Наталією Чернишовою, стало зрозуміло, що ситуація з матеріальною компенсацією ще не налагоджена до кінця, а також є доволі нестабільним явищем. Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України до Бердичева приїздило багато переселенців з окупованих або прифронтових територій. На початку 2023 року у Бердичівській громаді було зафіксовано близько 320 домогосподарств, у яких безкоштовно розмістили ВПО.
Зараз заяв на отримання такої компенсації значно поменшало, це пов’язано з системою надання фінансової підтримки. Ви можете отримати компенсацію за житлово-комунальні послуги тільки у тому випадку, якщо внутрішньо переміщені особи, які у вас проживають, переселені з окупованих територій чи тих, на яких ведуться бойові дії. За минулий місяць зареєстровано тільки 161 заяву на отримання матеріальної компенсації.
Кожне вказане житло, у якому мають безкоштовно проживати переселенці, повинні перевірити спеціалісти. Умови їхнього житла, його стан, чи дійсно вони проживають там безкоштовно та чи взагалі проживають. Спеціаліст Наталія Чернишова розповіла, що близько 10% заяв на отримання компенсації є хибними, так як недобросовісні громадяни просто хочуть заробити таким чином. Тому інспектори зобов’язані перевіряти всі випадки.
Раніше на сайті «РІО-Бердичів» ми вже писали про те, чи можуть ВПО отримати субсидію у Бердичеві.