У вівторок п’ятого вересня у Верховній Раді України розглядали законопроект про повернення обов’язковості декларування статків чиновників та відкриття реєстру цих декларацій, який було закрито з початком війни.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Раніше я теж кілька разів на тиждень заходив до цього реєстру та знаходив цікаву інформацію про місцевих бердичівських посадовців. Один їздить на незадекларованій автівці, другий майно на родичів переписує, затриманий поліцейський продовжує отримувати зарплату, а прокурор декларує значно більше, ніж заробив.
Створення такого реєстру було однією з вимог Євросоюзу для надання українцям безвізового режиму, а сьогодні є однією з умов продовження військової та фінансової допомоги.
Та декому з депутатів не дуже хочеться відкриття реєстру та прозорості своїх статків, тому у законопроекті, який розглядався у вівторок вони вписали норму про те, що реєстр буде відкритий лише через рік. До цього законопроекту подали чимало пропозицій і одна з них була про негайне відкриття реєстру, як того вимагає суспільство та наші західні партнери, але за цю пропозицію проголосували лише 199 депутатів, і вона не пройшла.
Відразу після голосування я телефонував нашому депутату, і він відписав, що він голосував позитивно за негайне відкриття реєстру.
Вже наступного дня на сайті Президента була оприлюднена петиція про ветування Закону в тому вигляді, який прийняли депутати, повернення його до Ради на доопрацювання та прийняття негайного відкриття реєстру декларацій.
Вже за три години ця петиція набрала необхідних 25 тисяч голосів, а сьогодні там вже майже 60 тисяч голосів. Бердичівляни теж доєднуються до підписання, про що повідомляють на своїх сторінках у соцмережах.
Закликаємо читачів «РІО-Бердичів» теж підписати цю петицію.