А може й не взялась, адже ті три протоколи, які розглядались на останньому засіданні адміністративної комісії,– це крапля в морі тих порушень, які тривають в центрі Бердичева вже десятиліттями.
Отже, за кілька тижнів поліцейськими було складено один протокол на чоловіка, який торгує без медичної книжки та санітарного одягу (як-то всі інші торгують в одязі) та два протоколи на жінок, які торгують чебуреками (торгують більше десяти років). Штрафи за такі порушення складають від 17 до 51 гривні, і члени адмінкомісії проголосували за їх максимальний розмір (що в чебуреках складає 3-4 штуки).
Цікавим для розгляду став інший протокол, який склали поліцейські в Києві. Там адміністратор кафе, яка зареєстрована в Бердичеві, без дозволу розмістила на тротуарі столики для відвідувачів. Штраф за таке порушення правил благоустрою складає 1700 гривень, які й призначили для сплати до бердичівського бюджету члени адмінкомісії. Треба лише додати, що це вже в неї не перший і не другий подібний протокол. Невідомо, чи порушниця платить ці штрафи, але щоразу змінює місце своєї адреси у цих протоколах. Можливо, просто називає адресу зі стелі, або, можливо, заплутує сліди для виконавчої служби.
Ну й найцікавішим виявився розгляд порушення, зафіксованого інспекторами новоствореної муніципальної інспекції. Вони склали протокол про те, що контейнер, який стоїть на вулиці Толстого, 4, та з якого торгують крупами і мукою, не має паспорта прив’язки, тобто ніяк не оформлений.
На засідання прибув представник від підприємця Валерія Примака і яро доводив всім членам комісії, що це ніякий не контейнер і ніякий не кіоск, а справжнісінька нежитлова нерухомість, згадка про яку є у викопіюванні з плану місцевості.
У відповідь члени комісії доводили, що контейнер не може бути об’єктом нерухомості, і зараз вони навіть не збираються розбиратись, як з “плями” на старому плані виріс триповерховий торговий комплекс. І оскільки штрафи за порушення містобудівних правил значно більші, то розгляд цього питання перенесли на наступне засідання, очікуючи від підприємця якихось суттєвіших документів, ніж викопіювання.
І дійсно, лише недавно ми писали про те, що адміністрацію ринку оштрафували на 86 тисяч гривень за те, що павільйони, які монтують на ринку, інспектори вважають повноцінними будівлями. А тут ситуація зовсім протилежна, але штраф може бути не меншим.
Отже, підсумовуючи репортаж з одного із засідань адміністративної комісії, можна сказати, що до наведення порядку і навколо ринку, і в цілому по Бердичеву ще дуже й дуже далеко.