Це вже друга делегація із Республіки Польща за цей місяць, яка приїхала до Бердичева з важливою метою – підписання угоди про співпрацю між двома містами. На початку жовтня Меморандум про дружбу та співпрацю підписував міський голова Бердичева та бурмістр Явора. А вже 19 жовтня для такої почесної місії приїхали гості з міста Ченстохови.
Даний візит був важливим не лише для міської влади, а й для освітніх закладів. Адже угоди про взаєморозуміння та співробітництво підписували також директори шкіл та садочків Бердичева і Ченстохови. Директорка Бердичівської міської гуманітарної гімназії №2 Ірина Толочко і директорка початкової школи № 24 міста Ченстохови Йоанна Засемпа, директорка Бердичівського міського ліцею №15 Ванда Івасюк і директор комплексу економічних шкіл міста Ченстохови Мачєй Тшмєль, керівник Центру розвитку дитини №7 “Соняшник” Олена Косаківська і директорка муніципального дитячого садку №37 міста Ченстохови Анна Ліс.
На офіційній частині з числа польських гостей були присутні заступник Президента міста Ченстохови Ришард Стефаняк, віце-консул Республіки Польща у Вінниці Бартош Шелига, начальник управління освіти міста Ченстохови Рафал Петровськи, вчитель комплексу технічних шкіл Марек Фішер, директор початкової школи №21 Рената Кристек, директор комплексу спеціалізованих шкіл №28 Агнєшка Цупял, директор комплексу шкіл імені Я. Кохановського Маріуш Завада.
Бердичів же, окрім міського голови, представляли секретар міської ради Богдан Коляда, заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Петрівська, начальник відділу освіти і науки Валентина Адаменко, керівники двох потужних бердичівських підприємств – пивзаводу та хлібозаводу – Володимир Ліпецький і Олена Левченко, а також голова громадської організації «Бердичівське відділення СПУ» Лариса Вермінська і заслужений діяч польської культури Юрій Сокальський. До речі, Юрію Сокальському за вагомий внесок у розвиток польської культури на теренах України заступник Президента міста Ченстохови Ришард Стефаняк вручив Почесну медаль до 100-річчя здобуття Польщею незалежності.
Сергій Орлюк, який першим виступив з промовою, зазначив, що для Бердичева це велика честь – приїзд польських гостей, яким наше місто може представити культурні цінності, освітні досягнення шкіл та садочків, а також черпати досвід, підхід до навчання і виховання, обмінюватися з досвідом з міською владами і освітніми закладами Ченстохови. А ще додав, що надзвичайно приємно мати сусідів, які не ворогують, а шукають дружбу, взаєморозуміння та співпрацю, особливо, якщо це стосується найціннішого – дітей.
Такі ж гарні і теплі слова сказали і польські гості про наше місто, наших жителів, освітян та дітей. Адже перед тим, як зібратися в міській раді, польська делегація відвідала вищевказані бердичівські навчальні заклади, де не лише дізналися історії створення та функціонування у минулому цих шкіл та садочку, ознайомилися з їхньою навчальною базою, пригостилися смаколиками та українськими стравами, отримали сувеніри і поспілкувалися з учнями.
Після довгоочікуваного та важливого моменту – підписання угод, відбувся традиційний обмін подарунками. Директори школи №15 та гімназії №2, а також керівниця садочку №7 Бердичева отримали для своїх закладів цінні і необхідні для роботи подарунки від польських колег. Представники міських влад Ченстохови та Бердичева теж вручили один одному подарунки. Наші ж місцеві підприємці – керівники хлібозаводу та пивзаводу – також долучилися і передали польським друзям власну продукцію, знану не лише в Україні, а й за її межами.