Про це свідчить проект бюджету міста на 2024 рік, який сьогодні розглядали на засіданні виконавчого комітету.
Представляла його членам збільшеного виконавчого комітету начальник фінансового управління Олена Геденач. На слайдах з інфографікою доступно і зрозуміло було зображено основні цифрові параметри бюджету, які Олена Григорівна детально пояснювала у своєму виступі.
Надходження до бюджету значно зменшились через вилучення ПДФО від військових, тому нові будівництва, реконструкції чи ремонти на наступний рік фактично не плануються. Майже весь бюджет наступного року піде на виплату зарплат бюджетним працівникам та енергоносії бюджетних установ.
Загальний обсяг бюджету планується в розмірі 590 мільйонів, і згідно з розрахунками управління освіти на зарплату педагогам шкіл та дитсадків при таких обсягах не вистачить майже 85 мільйонів гривень. Цю недостатність фінансове управління пропонує перекрити потім, при перевиконання бюджету за перший квартал чи за півріччя.
Не запланували також кошти в повному обсязі (16 мільйонів) на компенсацію за пільгові перевезення. Поки що в проекті бюджету є лише 3,5 мільйони на ці цілі.
Після презентації проекту бюджету питання виникло лише в одного члена виконавчого комітету – Юрія Крижанівського. Точніше, навіть не питання, а пропозиція. Він запропонував замінити компенсацію за пільгові перевезення перевізникам на адресну дотацію безпосередньо пільговикам.
Та міський голова відповів, що попередні розрахунки показують, що якщо ці 16 мільйонів та поділити на 20 тисяч пільговиків, то кожному в місяць випаде десь близько 50 гривень, тобто, на чотири пільгові поїздки в місяць, тому поки що буде діяти стара схема компенсацій.
Ну і я не зміг втриматись, щоб не запитати в начальника фінуправлінння, чи давали депутати міської ради свої пропозиції щодо бюджету, і чи робили хоча б попередні «прикидки», кого скорочувати в першу чергу, якщо дійсно грошей в бюджеті буде не вистачати.
До головного фінансового документу міста депутати міськради поки що не робили, хоча деякі з них приходили в управління за роз’ясненнями. Але вони це зможуть зробити на наступному етапі, коли бюджет буде розглядатись на засіданнях постійних комісій, і потім прийматись на сесії.
А щодо скорочень, то лише розпорядники коштів (керівники освіти, медицини, культури, тощо) мають самі думати як в межах існуючого бюджету планувати свою діяльність та приймати заходи з економії.
Про інші питання, які розглядались на засіданні виконкому, читайте в наступних публікаціях.