О 15-й годині сьогодні у міській раді знову відбулася нарада, на якій міський голова Сергій Орлюк зробив невелику доповідь, нагадавши прийняті зранку на комісії рішення та додавши свіжу інформацію на рахунок приватних підприємств, АЗС, транспорту.
Насамперед міський голова наголосив знову, що діти не ходять до шкіл та дитячих садочків міста попередньо до 01 березня. В дитячих садочках є чергові групи для тих, кому немає де і з ким залишити дітей, а працювати потрібно. Буде забезпечено харчування, сон тощо.
На рахунок газозаправних станцій та АЗС було розпорядження, щоб у першу чергу допускали до заправки спецтранспорт та автомобілі, що обслуговують комунальні установи. Також у розпорядженні було вказано про запас не менше 3 тонн палива. Сергій Орлюк зазначив, що виконано це не було. Не відмовилися здійснювати в першу чергу заправку вищевказаного транспорту лишень дві заправні станції – «Укрпетроль» та «Форсаж». Решта відмовилися, причому нічим це не мотивуючи, очевидно, що вказівка зверху від керівництва. У подальшому з приводу цього розбиратимуться компетентні органи.
Щодо закладів торгівлі міський голова повідомив, що їхній робочий день– з 08:00 до 23:00. Торгівля алкогольними напоями в усіх закладах з 22:00 до 08:00 заборонена.
Бердичівському хлібозаводу надана вказівка збільшити виробництво житнього, пшеничного і житньо-пшеничного хліба за рахунок зменшення виробництва кондитерських виробів. Але є проблема у водіях хлібовозів, адже 35 водіїв забирають, а хліб возити комусь потрібно. Тому Сергій Орлюк звертається до тих, має можливість і може допомогти, прийти на хлібозавод і запропонувати свої послуги.
Далі мова йшла про волонтерський рух. Будуть формуватися перші добровольчі загони, які у подальшому йтимуть у територіальну оборону. Основні завдання полягають в організації патрулювання містом, забезпеченні боротьби з крадіжками та мародерством і т.д. Були перемовини зі спілками ветеранів війни, атовців, афганців, мисливців і рибалок, адже це люди, які при необхідності знають, як поводитися зі зброєю, і будуть готові взяти її до рук. Частково списки таких людей є вже подані, а хто не подав, потрібно це зробити. Ці списки перевірятимуть спеціальні служби. Ці загони – не лише безпека у місті, а й охорона стратегічних об’єктів – водоканал, газконтора, РЕМ та інші.
Перед цією нарадою була зустріч міського голови з керівниками ОСББ, на якій обговорювали, як себе вести, куди бігти у разі необхідності, що потрібно підготувати. Всі розуміють складність ситуації і розуміють, що таке добросусідство. Тобто потрібно допомогти бабусю чи дідуся вивести або винести, якщо самостійно вони не можуть цього зробити. «Може, всі не влізуть у підвали, а може, і влізуть, головне – не панікувати і залишатися людьми», – зазначив Сергій Орлюк.
Насамкінець людей закликають не створювати скупчення людей і запобігати наявним скупченням, стежити за тим, яка під’їжджає до подвір’я чи підприємства – знайома чи ні. Телефонувати у разі чого повсюди, аби були прийняті міри: у поліцію, на гарячу лінію міської ради, до міського голови, заступників, рятувальників.
Голова Спілки учасників АТО/ООС Бердичева та Бердичівського району Павло Гайдаманчук теж вийшов до трибуни. За його словами, ті, хто не є резервістами, не потраплять до підрозділів територіальної оборони, до підрозділів ЗСУ, бригад, можуть створювати в територіальних громадах – Бердичівській, Семенівській, Швайківській, Райгородецькій та Гришковецькій – добровольчі формування територіальної громади.