Кожне інтерв’ю – це свого роду історія, маленьке життя, частинки якого проживаєш разом із тими, з ким зустрічаєшся. Безумовно, всі люди різні, але спілкування з ними завжди цікаве та корисне – набуваєш нові знання і досвід. Пропонуємо читачам «РІО Бердичів» інтерв’ю з депутатом Бердичівської районної ради Романом Негодою (політична партія «Слуга народу»).
Він комунікабельна та діяльна людина, ерудована і дивовижно скромна. Причому, дуже відповідальна та обов’язкова. Незважаючи на завантаженість різними справами (Роман Негода – директор ТОВ «Кармеліт»), народний обранець знайшов можливість для розмови з журналістами. Під час бесіди склалося враження: той, хто береже свій і чужий час та правильно його організовує, встигає зробити багато…
Коротко про навчання і трудову діяльність
Влітку Роману Негоді виповнилося 36. Він народився на Львівщині, у місті Червонограді, яке іменують однією з культурних та історичних перлин України. Зростав у Бердичеві, де пройшло шкільне дитинство. Випускник школи № 8 продовжив навчання у столиці, у Міжрегіональній Академії управління персоналом. У той час, розповідає чоловік, викладання навчальних дисциплін у МАУП здійснювалося на високому рівні кращими професійними кадрами з різних вишів. Роман Негода отримав дипломи бакалавра і магістра за спеціальністю «Менеджмент організацій. Економіка та управління бізнесом». І зі студентської лави відразу занурився у трудові будні. Його батько здійснював на Волині підприємницьку діяльність у сфері будівництва, тож син поїхав допомагати голові родини… Було чимало поїздок країною та за її межами. З часом, створивши власну сім’ю, після народження первістка вирішив осісти на одному місці та взявся за власну справу у Бердичеві. І вже декілька років разом із дружиною Оленою займається готельно-ресторанним бізнесом. Роман Негода – директор готелю «Мірабелла».
Тренд сьогодення – зростання суспільного запиту на нові обличчя
Чому люди йдуть у політику? У кожного кандидата в депутати – своя мотивація. Під час спілкування з Романом Негодою журналісти запитали, що зіграло роль у його рішенні балотуватися на місцевих виборах?
– Відчувається попит на нові обличчя в політиці. Подорожуючи Україною, бачив, як розвиваються інші міста. Розвиток Бердичева не влаштовує громаду. Часто їжджу до Львова і бачу: те, що відбувається там, багато в чому випереджає Бердичів. Як і інші жителі, маю думку: треба щось змінювати. А кому людина довіряє найбільше, як не собі? З друзями-однодумцями вирішили піти в політику. Балотувався до міської та районної рад. Став депутатом останньої. Вибори-2020 показали, що з’явилося чимало нових облич. І зміни вже відчуваються…
– Яких змін та реформ прагнете?
– Підтримую децентралізацію. Вона дає можливість вирішувати всі нагальні питання на місцях. Мета децентралізації – наблизити владу до людей, а жителів – до влади. І перші результати свідчать, що Україна обрала правильний вектор розвитку, і треба рухатися цим європейським шляхом далі. Хвилюють також проблеми сучасної освіти. Школа має готувати дітей до успішної самореалізації в житті, не лише давати знання, а й формувати вміння застосовувати їх на практиці. У нас немає притоку молодих кадрів в учительську професію через низьку зарплату, тому що надбавки залежать від стажу. Освіта потребує реформ, які мають втілювати в життя молоді педагоги. На жаль, вони часто не затримуються в школах. Турбує ще одна проблема – розвиток туристичної галузі у Бердичеві. Є позитивний досвід у таких містах, як Львів, Івано-Франківськ і Тернопіль. Зокрема, у Львові сформовано туристичний бренд міста – як культурної столиці України. Туризм стимулює розвиток елементів інфраструктури – готелів, ресторанів, підприємств торгівлі тощо. Це джерело створення нових робочих місць і наповнення місцевих бюджетів. У нашому готелі «Мірабелла» зупиняється чимало приїжджих. І багатьом, на жаль, невідомі бердичівські бренди…
– Відомо, що наприкінці минулого року для Червонограда, де Ви народилися, зняли промоційний ролик, який руйнує стереотипи про шахтарське місто і розкриває туристичний потенціал культурними історичними пам’ятками та спортивно-розважальними атракціями…
– До речі, перший пам’ятник Леніну «впав» у місті Червонограді влітку 1990-го року, за рік до здобуття Незалежності. Його демонтували за рішенням міської ради через масовий мітинг шахтарів. Зараз на тому місці стоїть Хрест із розп’яттям Ісуса… У Червонограді знаходиться палац Потоцьких, каплиця-усипальниця родини Вишневських на старому кристинопільському цвинтарі та інші цікаві об’єкти… У Бердичеві є чимало цікавих місць – туристичних «магнітів», які має відвідати кожен, хто приїжджає в місто. Туризм може бути прибутковим бізнесом – активізується і готельний бізнес…
– Ви один із учасників Революції Гідності, протестів на Майдані…
– Коли у столиці загострилася ситуація, поїхав разом із братом Степаном. Були на Майдані Незалежності під час найбільш буремних днів. Допомагали, чим могли. Події стали поворотними в історії України і для змін у багатьох важливих сферах життя…
Немає нічого важливішого, ніж сім’я…
Розповідаючи про своє життя та справи, Роман Негода частіше використовував займенник «МИ». А це – формула щасливого шлюбу, де панують любов, повага, довіра та взаєморозуміння. Всі важливі питання Роман вирішує з дружиною Оленою, яка за фахом – готельєр-ресторатор, а за покликанням – кондитер. Подружжя разом – понад 10 років і, маючи спільний сімейний бізнес, впроваджує різні ідеї з розвитку підприємництва. Тому відповідь на наступне питання була цілком передбачувана.
– Мої життєві цінності? Немає нічого важливішого, ніж сім’я. Коли народжуються діти, змінюється світогляд. Починаєш цінувати життя, знаючи, як непросто виростити і виховати дитину. У нас з Оленою два сина: старшому Івану – 8 років, молодшому Тимофію – 4. У Бердичеві проживає і працює мій молодший брат Степан.
– Які риси Ви найбільше цінуєте в людях?
– Відкритість та щирість, коли розумієш, чого чекати від людини, і що до неї можна повернутися спиною…
– Ваші музичні вподобання?
– Люблю класичну музику, люблю слухати сучасні українські гурти. Їх пісні постійно крутить радіостанція «Армія FM», яка підтримує молоді маловідомі гурти.
– Як проводите відпочинок?
– Ми з Оленою зробили затишний куточок: у мікрорайоні Загребелля маємо будиночок – оазу тепла та спокою з садком, гойдалкою і трьома вуликами… Бджоли – відпочинок для душі. Ми любимо затишок. Тому й займаємося готельним бізнесом. Це у нас у крові. Те, що подобається, намагаємося створити для інших. Є над чим працювати, маємо багато різних планів. В умовах карантинних обмежень займаємося ремонтними роботами.
– Чи є можливість для спортивного дозвілля?
– З дружиною Оленою намагаємося підтримувати фізичну форму, відвідуємо заняття у фітнес-клубі «Berdichev SKY Luxury Fitness».
– У Вас удома є домашні тварини?
– Так, коти і собаки. У дитинстві ми з дружиною мріяли стати ветеринарами… Наші діти люблять тварин і з задоволенням дивляться передачі про них. Часто розмовляємо і дискутуємо на цю тему. Коли є можливість, буваємо в зоопарках. Проблема безхатніх тварин не може залишити байдужим…
– Ваш теперішній стан духу?
– Я оптиміст, але в розмові на серйозні теми торкаюся негативних питань, які, на жаль, ще не вирішені. Тому присутній і скепсис. У мене дуже сильні патріотичні почуття. Я – патріот України, патріот Бердичева, і це одна з причин, чому цікавлюся місцевою політикою.