Саме на цьому найбільше наголошували на засіданні містобудівної ради, яке відбулось 14 лютого в актовій залі міськвиконкому.
Меморіал загиблим Героям
Але перш ніж перейти до обговорення бізнесових проектів, члени цього дорадчого органу розглянули проект монументу на честь загиблих в російсько-українській війні бердичів’ян.
Представляв його архітектурній та будівельній громадськості сам начальник відповідного управління міської ради Олег Савицький, який одночасно виконує обов’язки головного архітектора об’єднаної міської громади.
Меморіал складатиметься з двох стел з викарбуваними іменами загиблих та центрального шпиля з гербом України. А на зовнішніх стінах стел планується встановити інтерактивні екрани з подробицями біографії та подвигу кожного з захисників.
Проект спочатку обговорили, а потім, коли з’явився кворум, необхідний для прийняття рішень, і одноголосно прийняли. Коли його будуть втілювати в життя, поки що не говорили.
Меморіал планується розмістити на початку алеї біля першої школи, а обеліск, який зараз там знаходиться перенесуть на військове кладовище.
Магазини, офіси, кав’ярні
Крім меморіалу, на засідання містобудівної ради виносили ще чотири проекти реконструкції квартир під нежитлові приміщення.
Так, нові магазини з’являться по вулиці Миру біля кав’ярні «Філіжанка» (хоча правильна адреса того будинку – вул. Соборна, 22/1) і по вулиці Грецькій (колишня Луппова). В першому випадку це буде цокольне приміщення п’ятиповерхівки, а в другому – частина старовинного одноповерхового будинку.
Новий офіс з’явиться в будинку по вулиці Чорновола, 8Б, хоча цілком можливо, що колись він теж перетвориться в магазин, адже всі прилеглі до центрального ринку вулиці є найбільш запитаними для розміщення торгових закладів.
А популярна кав’ярня на центральній площі Бердичева, яка працює під брендом «Sharikava» хоче зрости не вшир, а в висоту. Квартиру, яка знаходиться над кавовим закладом планується реконструювати під приміщення для персоналу. При цьому власник приміщення бере зобов’язання відреставрувати частину фасаду триповерхового будинку аж до даху.
При розгляді кожного з цих об’єктів звучала як необхідна умова – створення елементів доступності до всіх закладів маломобільних груп населення. А до них відносяться не лише інваліди, але й мами з візочками, діти та інші. Відповідні параметри вже внесені до державних будівельних норм, тож їх виконання є обов’язковим.