Міні-інтерв’ю з новим міським головою Бердичева Сергієм Орлюком
Як і обіцяв напередодні по телефону, новий міський голова Бердичева дав сьогодні коротеньке інтерв’ю для нашого видання, хоча навіть на нього викроїти кілька хвилин було йому зовсім непросто.
Вже з самого ранку, о восьмій годині, біля його приймальні чекали як працівники виконкому, так і інші відвідувачі, яким треба було терміново зустрітись з очільником міста.
Як пояснив Сергій Валерійович, така ситуація скоріше тимчасова, адже до своїх обов’язків офіційно ще не приступили його заступники, які в подальшому зможуть відповідати за свій напрямок роботи. Але вже зараз вони активно входять в суть справ, вивчають ситуацію в комунальних підприємствах і установах. На жаль, офіційні доповідні керівників цих підприємств не дають повної картини того, що там відбувається.
І дійсно, вже о восьмій годині на своєму майбутньому робочому місці з’явився Артем Азізов, якого міський голова подав на посаду свого першого заступника, і відразу ж йому знайшлись справи.
Питання про майбутніх заступників та очільників інших напрямків саме й було головним на цьому міні-інтерв’ю, адже вчора, після оприлюднення їх кандидатур, в соцмережах розгорнулось активне обговорення.
«Досвід і професіоналізм – ось основні критерії, якими я керувався при обранні кандидатів на основні посади у виконавчому комітеті», – сказав Сергій Валерійович. – Ніяких кумів, родичів чи друзів».
З деким з цих людей міський голова познайомився відносно недавно, під час передвиборчої компанії, а з деким був знайомий вже давно. Так, його майбутній перший заступник Артем Азізов довго працював у службі безпеки України в Бердичеві, потім працював в Енергоатомі (а його сім’ю теж добре знають як в місті, так і в районі, батько – директор тепличного господарства в Семенівці, дружина – тренер з фітнесу в «Євроспорті» – авт.)
Заступник з економіки Інна Тарасюк працювала на різних посадах в обласній держадміністрації, а заступник з питань ЖКГ Олена Благодир працювала раніше у нас на водоканалі, а потім в управлінні газового господарства та інших організаціях сусіднього Козятина. Як пояснив Сергій Валерійович, потрібен погляд зі сторони на багато бердичівських процесів та їх переформатування на користь мешканців міста.
Олена Петрівська, яка має зайняти посаду заступника з гуманітарних питань, добре знайома бердичівлянам, адже багато років очолювала спочатку старий Будинок культури, потім МПК імені Шабельника, і по суті, всю галузь культури міста. А оскільки Бердичів дуже потребує розвороту до якнайширшого розкриття туристичного потенціалу, саме культура та її очільниця можуть стати локомотивом цього процесу.
Про кандидатуру Богдана Коляди на посаду секретаря міської ради, на жаль, часу не вистачило запитати, але я, в свою чергу, висловив підтримку кандидатурі на посаду керуючої справами виконкому, адже Лариса Котнюк – найпрофесіональніша людина у цій сфері, яка має досвід роботи і у міськвиконкомі, і у райдержадміністрації.
Другим питанням інтерв’ю стало бачення міським головою майбутньої інформаційної політики та способів комунікування як зі ЗМІ, так і з усіма жителями міста, адже, поки що, це відбувається лише у Фейсбуці.
По-перше, відповів Сергій Валерійович, потрібно змінити Офіційний портал міста. На жаль, існуючий не відповідає вимогам сьогодення. В інших містах є приклади набагато інформативніших і набагато ефективніших майданчиків. Не потрібно, щоб людина йшла до міськвиконкому тільки для того, щоб запитати, які документи потрібно принести для тієї чи іншої дії. Все це повинно бути зручно і інформативно розміщено на сайті.
Та й зворотний зв’язок між відвідувачами сайту та відповідальними працівниками виконкому має бути значно покращений. Потрібно, щоб у режимі реального часу люди знали і розуміли, де аварійна ситуація, прорив, пожежа чи ще щось, а де планові роботи, про які можна заздалегідь попередити. Потрібно формувати платформу з врахуванням новітніх технологій, можливо, застосовуючи такі додатки, як вайбер, чи інші, щоб з телефону можна було про все дізнатись, чи замовити послуги.
А ще міський голова пообіцяв провести ближче до Нового року велику прес-конференцію для всіх ЗМІ і детальніше розповісти про результати першого місяця роботи своєї команди, а в майбутньому зробити такі конференції регулярними.
Може й хотілось поставити ще кілька питань, але усвідомлення того, що за дверима кабінету очікують черги відвідувачів з важливими справами, не дало це зробити. Будемо сподіватись, що в майбутньому у Сергія Орлюка буде більше часу для спілкування, або ж будуть вже реальні результати роботи, про які ми і будемо писати.