Про «будівництво» спортивних майданчиків та скейт-парку на бердичівському пляжі почали говорити ще навесні, а на початку літа з цього приводу збирали навіть спеціально депутатів міської ради на додаткові роз’яснення.
Суть їх була в тому, що депутат Кицак разом зі своєю молодою командою задумав зробити в Бердичеві сучасну спортивну локацію на місці колишніх футбольного і волейбольного майданчиків в зоні відпочинку поблизу пляжу. Він же пообіцяв тоді за будь-яку ціну «вибити» гроші на це з державного бюджету. А депутати міської ради засумнівались, чи так воно вже й потрібно Бердичеву на фоні безлічі інших, більш важливих проблем. Тоді наперед виготовили проектну документацію, на яку лише потім виділили гроші з міського бюджету.
Але чекати, поки надійдуть обіцяні Кицаком кошти, не стали, а вже на початку вересня оголосили тендери на будівництво двох окремих об’єктів – скейт-парку за 3,5 мільйони гривень, а також двох спортивних майданчиків (футбольного і волейбольного) та трибун між ними – за 2,5 мільйони.
Скейт-парк будувати взялась київська фірма «Райтпарк», а спортмайданчики – житомирська фірма «Термоуніверсал». В обох тендерах ціни від запланованих знизились лише на копійки, тобто, можна припустити, що учасники наперед домовились, хто буде переможцем.
21 жовтня було підписано договір з «Термоуніверсалом», а ось коли розпочалось саме будівництво, сказати важко. Є лише одна «зачіпка» для того, щоб це визначити – від 5 жовтня на фейсбук-сторінці нардепа є пост з фотографіями про те, що будівництво уже розпочалось.
І ось, лише вчора на позачерговій сесії міської ради було прийняте рішення про залучення коштів з державного бюджету, згідно постанови Кабміну від 28 жовтня, а будівельні роботи уже в розпалі.
На сесії я запитав, як так може бути, у заступника міського голови, яка виступала з цього питання. Вона спочатку мовчала, не знаючи що казати, потім красномовно глянула на секретаря ради, і сказала, що все робиться правильно. А потім, вже в кулуарах, додала, що якби чекали, поки прийдуть гроші, а потім чекали тендерну процедуру, то вже б не встигли освоїти їх до кінця року, і гроші довелось би повертати в державний бюджет.
Ну що ж. Правильно, то правильно. Але, якби так швидко, як спортивні майданчики, будувалися більш потрібні об’єкти міста, було б ще краще.
P.S. Особливо потішили останні рядки пояснювальної записки до вчорашнього рішення міськради щодо грошей на ці майданчики: «Ймовірні корупційні ризики – відсутні»…