Саме стільки тексту напрацювала робоча група, яка вісім разів збиралась в міськвиконкомі і жодного разу не запрошувала на свої засідання представників ЗМІ.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
В середу відбулась онлайн-презентація всього напрацьованого, в якій, на жаль, взяло участь зовсім мало зацікавлених осіб, а якщо сказати точніше, то тільки двоє, один з яких є працівником виконкому.
Але, незважаючи на це, міський голова, його радник та секретар міської ради досить пафосно розповіли перед веб-камерою про те, скільки зусиль потребувало створення проекту Статуту міста, скільки часу це зайняло, і були переповнені впевненістю, що цей документ буде сприяти розвитку та процвітанню Бердичева.
Потрібно згадати, що це не перша, а, може, й не друга спроба написати і прийняти Статут Бердичева. Десь в 2006 році цією проблемою переймався Вадим Синельников, тоді депутат міської ради, потім Олександр Кухарчук та інші. Але тоді грантові кошти закінчувались раніше, ніж з’являлись якісь результати.
На словах міський голова погоджувався і підтримував, але конкретних кроків і не збирався робити, адже розумів, що будь-яке регламентування діяльності міста може скоротити його повноваження та ресурси.
І ось, вчергове міжнародні донори підтримують місцеву нормотворчість і знову в Бердичеві взялись писати свій Статут. У виконкомі запевняють, що прийняття такого документу допоможе місту в майбутньому отримувати гранти та іншу допомогу з Європейського Союзу.
Після онлайн-презентації має розпочатись новий етап роботи на Статутом – громадське обговорення. Ось тут і стане зрозумілою відповідь на питання, винесене в заголовок статті.
Для тих, хто хоче ризикнути, завантажуйте проєкт Статуту за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1wLbGpvw5835NEiBclJDzhbVtwkMc2Izk/view?usp=sharing