Уряд на півроку продовжив виплату фінансової допомоги для внутрішньо переміщених осіб, але зменшив список тих, хто її отримуватиме. Аналітики Центру спільних дій пояснюють, хто саме залишиться без держвиплат.
Допомога виплачується щомісяця у такому розмірі на кожну особу: для людей з інвалідністю та дітей — 3000 гривень; для інших осіб — 2000 гривень.
Не продовжили виплати людям, які:
- перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль;
- відбувають покарання в місцях позбавлення волі;
- були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки;
- повернулися на постійне місце проживання на території, які ще окуповані або на яких тривають бойові дії.
Також уряд запроваджує верифікацію тих, хто отримує допомогу. За її результатами з 1 вересня втратять держвиплати ВПО, які:
- придбали транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше, ніж п’ять років;
- здійснили на суму, що перевищує 100 тис. гривень, купівлю земельної ділянки, житла чи нерухомого майна, цінних паперів, віртуальних активів, інших товарів довгострокового вжитку (крім будівельних матеріалів, якщо в особи пошкоджено/знищено житло, та автомобілів) або оплатили будь-які роботи чи послуги (крім будівельних, якщо в особи пошкоджено/знищено житло, медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг);
- мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень;
- здійснили операції з купівлі іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;
- мають у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташовані на територіях, де не ведуться бойові дії і які не є тимчасово окупованими;
- перебувають на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення, школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) спрямування.
“Рішення дуже правильне, адже уряд продовжує здійснювати соціальний захист внутрішньо переміщених осіб. Разом із тим, він запроваджує верифікацію виплат, за результатами якої можуть забрати виплати в людей, які того об’єктивно не потребують”, – пояснює аналітикиня Оксана Заболотна.