На засіданні комісії з питань житлово-комунального господарства сьогодні розгорілась неабияка дискусія щодо використання коштів, які мають надійти до міського бюджету в якості оплати за викуп земельних ділянок підприємцями та підприємствами міста.
Лише на цій сесії, що має відбутись наступної середи, депутати мають затвердити кілька подібних продажів на загальну суму понад чотири мільйони гривень. Мова йде про земельні ділянки автопарку, офісного центру по Вінницькій, 39А, під одним з об’єктів на інтендантському та за адресою вул. Шкіряників, 4. До речі, за останньою адресою об’єктів нерухомості раніше не було, але це окрема тема.
І саме під ці гроші, які мають надійти до бюджету, а також під інші позапланові надходження, управління ЖКГ запропонувало використати на низку поточних проблем міста.
А саме:
- 574 тисячі гривень – на шини для транспортної техніки «Бердичівкомунсервісу»
- 800 тисяч – додатково на закупівлю солі і піску (до 700 тисяч, виділених раніше)
- 600 тисяч – на гарячий асфальт, щоб комунсервіс міг самостійно латати частину вибоїн на вулицях
- 3 мільйони гривень – на поточний ремонт вулиць (до виділених раніше шести)
- 948 тисяч гривень – знову на облаштування кругового руху в районі «Дитячого світу»
- 319 тисяч – залишок необхідних коштів на пам’ятник загиблим захисникам
- 700 тисяч гривень – на розбирання аварійного будинку по вулиці Житомирській, 2.
Оскільки на комісії не було кворуму, то ніякі голосування не проводились, але секретар міської ради, який був присутній на засіданні, виступив різко проти такого використання коштів. Він заявив, що такий проєкт рішення він не візував, як його не візували й інші посадові особи, тож виносити його на засідання депутатської комісії – це пряме порушення регламенту.
Пояснив Богдан Коляда і причину свого обурення. Мовляв, зараз місто не може нашкребти 20 мільйонів на співфінансування надзвичайно важливого інфраструктурного об’єкта – будівництво станції знезалізнення. 150 мільйонів на нього виділяється з державного бюджету, але за умови співфінансування містом тих самих 20-ти мільйонів.
Він закликав не розпорошувати кошти міського бюджету і виділити таки цих 20 мільйонів на будівництво, яке на 95% вирішить проблему чистої води в кранах бердичів’ян.
В принципі, таке рішення цілком можуть прийняти депутати за умови єдності поглядів, але саме цього зараз найбільше і не вистачає…