Після оголошення результатів виборів 18 грудня у Семенівській об’єднаній територіальній громаді подальшої офіційної інформації про діяльність громади якось не надходило, натомість дехто розпочав боротьбу проти неї, навіть до Житомира їздили пікетувати.
30 грудня відбулась установча сесія нової ради на якій оголосили результати виборів голови та депутатів і вибрали таємним голосуванням секретаря – Гортовлюк Олену Михайлівну. (раніше працювала секретарем Хажинської сільради). Але представників ЗМІ на ту сесію чомусь не запрошували.
На жаль, тяжке горе спіткало новообраного голову ради Наталію Володимирівну Семенюк (в Росії помер її батько), що теж не сприяло продуктивній роботі ради, як і новорічні свята, які завжди в нас вибивають з робочого ритму всю країну.
І ось, в середу о 12.00 в приміщення Іванковецької сільської ради (яку в процесі сесії було перейменовано на Семенівську) зібрались на другу сесію майже всі 22 депутата (не було лише Олександра Дмитрука), колишні сільські голови (яких в процесі роботи сесії перйменували на В.о. старост) та представники деяких ЗМІ.
Після нетривалого запізнення (деякі депутати не по тій дорозі добирались в Іванківці та дорозмножувались проекти рішень) друга сесія ради розпочала свою роботу. Швидко обрали секретаріат та лічильну комісію і приступили до обговорення порядку денного. Більше десятка питань, серед яких реорганізація сільських рад, які об’єднались, вибори заступників голови ради, створення постійних комісій та обрання їх голів, утворення виконавчого комітету та затвердження його регламенту вдалось розглянути протягом наступних півтора годин.
Найбільше дискусій викликало питання призначення заступників голови ради. Одні депутати казали, що їх взагалі не потрібно призначати, як це зробили багато об’єднаних громад, інші наполягали що потрібно лише одного призначити і то не зараз, а пізніше, але врешті-решт проголосували так, як було запропоновано головою – призначити Шеретуна Миколу Миколайовича заступником з питань діяльності виконавчих органів та Колесник Людмилу Миколаївну з гуманітарних питань з одночасним виконанням обов’язків начальника відділу освіти, молоді та спорту.
Найактивнішим депутатом цієї сесії стало Марія Михайлівна Волкова, яка хоч і не категорично, але все ж опонувала пропозиціям головуючої і нагадувала,що потрібно діяти в межах законодавства, хоча законодавство про об’єднані громади ще є досить «сирим».
Закінчилась перша частина сесії тим, що створили робочу групу у яку увійшли новозатверджені заступники голови, члени виконкому та голови постійних комісій (бюджетної – Тетяна Войцехівська, земельної – Микола Климчук, регламентної – Ігор Андрійчук) і ця робоча група вже в теплішому кабінеті сільського голови почала першу робочу нараду по обговоренню бюджету громади на 2017 рік та інших питань життєдіяльності.
Я не став дожидатись продовження сесії, але судячи з того, що до роботи по створенню і розбудові нової громади активно долучились такі спеціалісти з великим досвідом як Тетяна Войцехівська та Людмила Колесник, то все у нової ради повинно йти добре, адже найголовніша загроза, яка могла б заважати – це спротив райдержадміністрації і райради. Якщо такого спротиву (або тихого саботування) не буде, то перерозподіл бюджетних коштів і переоформлення бюджетних працівників пройде безболісно і швидко.
А ось що ще крім цього перерозподілу і переділу бюджетних коштів може згрупувати громаду дванадцяти сіл, які амбітні виклики вони зможуть зробити іншим, нереформованим сільрадам, наскільки поліпшити інвестиційну привабливість території – поки що не видно і не чути навіть на рівні примарних мрій, не говорячи вже про якісь конкретні програми. Чи зможуть у новій громаді сформулювати свої прагнення і втілити їх в життя стане зрозумілим з часом, і про це ми вам обов’язково розкажемо на сторінках газети.
В об`єднаних територіальних громадах сімейні лікарі отримуватимуть достойну оплату праці та соціальне житло. Це вже є реальністю в декількох громадах. Інформація про такий приклад – http://silobr.info/index.php/novini-gromad/item/907-bezkoshtovne-zhitlo-%20-visoka-zarobitna-plata-=-simeyniy-likar-v-ob%E2%80%99ednaniy-gromadi
В чому може бути спротив райради? Об’єднана громада має прямі фінансові взаємовідносини з Міністерством фінансів України. Рішенням райради школи і амбулаторії вже їй передані.