Про останню сесію міської ради ми вже писали кілька заміток, але є ще те, до чого не дійшла черга.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Так, наприклад, на цій сесії було прийнято рішення про заборону застосовувати під час новорічно-різдвяних свят феєрверки, салюти та інші піротехнічні засоби. Під час швидкого розгляду цього питання, як і всіх інших того дня, секретар міської ради Богдан Коляда наголосив, що проект цього рішення підготував і провів його «візування» всіма чиновниками апарату депутат Денис Заремський. І це фактично, перше рішення в цьому скликанні, яке депутат ради спромігся провести від початку і до кінця.
Секретар оптимістично додав, що «процедура діє» і кожен з депутатів може нею скористатись. Але, напевно, він забув додати, що діє вона досить вибірково. І якщо владі подобається якась пропозиція депутата, нікому вона не заважає, не змінює усталений порядок фінансових питань, або ж взагалі ні на що не впливає, тоді окей. Стосовно конкретно цього рішення, то важко сподіватись, що до нього дослухаються любителі новорічних салютів, чи продавці піротехніки, яким просто порекомендували утриматись від її продажу. Подібні рекомендації були чи не щорічними і раніше (від рятувальників, поліцейських чи адміністрацій), але на них мало хто вважав.
Десь в один час з Денисом Заремський подав до міської ради свою пропозицію і депутат Олексій Побережний. Але її чомусь ніхто не хотів візувати, розміщувати на офіційному сайті, і взагалі робили вигляд, що її немає. А все тому, що пропозиція Побережного стосувалась складу виконавчого комітету міської ради тобто, органу, який фактично зараз керує містом. І пропозиція його полягала в тому, щоб розпустити даний склад виконкому і вибрати інший. Мовляв, цей склад наробив помилок з дизельним паливом, за що двох його членів відсторонили від посад, а рішення довелось відміняти.
Саме це і хотів обговорити в «Різному» Олексій Побережний. Чому такий різний підхід до пропозицій депутатів, чому їх не виносять на обговорення ні на комісію, ні на сесію міської ради. Саме тому і покинув сесійну залу разом з депутаткою Івасюк, бо чекати на «кворум» 15 хвилин перед сесією був час, вручати грамоти один одному і слухати хор півгодини був час, а поговорити про конкретні справи і проблеми часу не знайшлось.
Крім цього питання Побережний планував ще подати звернення щодо виділення земельних ділянок учасникам бойових дій та наголосити на необхідності прозорості у цій справі, але це теж йому на сесії не вдалося.
Депутати мотивували відсутність часу на «різне» тим, що не встигнуть відвідати траурні заходи, пов’язані з поховання загиблого військового, які були заплановані в цей день. Але, на церемонії цього дня я бачив лише міського голову та двох депутатів з фракції «Українська стратегія»…