Під час засідання сесії Бердичівської міської ради підприємець за трибуною виголосив єврейський анекдот. Міські депутати, певно, такого під час засідань зроду не бачили. Ця історія могла б стати комедійною, якби її почули вирваною з контексту. Але підприємець вирішив, що якщо він не може донести міській владі думку прямо, то, можливо, йому в цьому допоможе іронія.
Початок засідання сесії Бердичівської міської ради задався непередбачувано шумним. Першими у сесійну залу прийшли батьки-активістки, які вже кілька місяців поспіль виступають проти закриття дитячого садочка №27 «Мальва». Чесно кажучи, їхня позиція абсолютно не має ідейного перетину з діями міської ради.
Але не тільки батьки юного покоління бердичів’ян прийшли публічно виразити свою позицію. Посеред засідання сесії до зали зайшло досить багато людей — можливо, осіб 30. Ймовірно, що деяка частина присутніх все ніяк не могла второпати, хто вони та що саме їх сюди привело. Але очільник мирного протесту, підприємець Роман Левицький (який колись створив конкуренцію Сергію Орлюку на виборах мера), висловив бажання виступити перед депутатами та все пояснити. Щоправда, прямо під час розгляду одного з перших питань у порядку денному.
Спочатку депутати протестували щодо свавільного переривання сесії, але пан Левицький попрохав про коротке висловлення своєї думки та пообіцяв, що після цього учасники протесту покинуть залу. Адже всі люди, яких він привів за собою, є підприємцями, які вирвалися з роботи на мирний мітинг. Вони були невдоволені закриттям відділу державного архітектурно-будівельного контролю міської ради. Точніше кажучи: питання мали винести на розгляд сесії, але його зняли з порядку денного, про що учасники мітингу дізналися вже під час засідання.
Про роль відділу ДАБК у житті громади ми вже писали детальніше. Але варто зазначити, що підприємці, які прийшли для висловлення протесту, переважно займаються будівництвом. Для них важлива можливість розв’язувати бюрократичні питання на місці. Якщо сьогодні закрити відділ ДАБК у Бердичеві, то ймовірно, що їм доведеться їздити за необхідними дозволами та деклараціями до столиці, що є не дуже логічним.
Однією з причин закриття відділу, в якому працюють три фахівці, назвали рекомендаційні висновки аудиту служби. Нещодавно вона проводила перевірку у Бердичівській міській раді.
Коли ж Левицький став за трибуну для виголошення своєї промови, то сказав наступне:
«Сьогодні ми, приватні підприємці разом із представниками середнього бізнесу, прийшли висловити свою думку щодо ліквідації ДАБК… Підприємці й бізнес — це не тільки основне джерело надходжень до бюджету, але й розвиток нашого міста, тому що вони вкладають власні кошти у будівництво, створюють робочі місця і роблять його красивим. Прохання не ставити їм перепони, а дати можливість вільно працювати».
Він зазначив, що якщо раніше міська влада будувала, то сьогоднішня влада ліквідовує: садочки, школи й бібліотеки, а тепер хоче ліквідувати й цілий відділ. Підприємець звернувся до чиновників та тих, хто впливає на питання закриття ДАБК, та закликав не руйнувати те, що дійсно допомагає у роботі.
Закінчив свою промову Левицький старим єврейським анекдотом чи то притчею про те, що не завжди все буде добре у тих, хто сьогодні впіймав щастя за бороду. Тим самим натякнувши присутнім краще замислюватися про наслідки прийнятих рішень.
Про інші деталі засідання сесії міської ради читайте у наступних публікаціях «РІО-Бердичів».