Ремонт шляхопроводу в Бердичеві став прикладом недолугої системи організації як підготовчих, так і безпосередньо будівельних робіт, яка вже два роки заважає бердичівлянам вільно рухатись своїм містом.
І головною причиною такого головотяпства є те, що замовник ремонту знаходиться не в Бердичеві, а в далеких і затишних кабінетах облдержадміністрації, і, відповідно, йому ці проблеми з проїздом не болять і не печуть.
Міський голова Бердичева за цей час не раз і не два говорив, що якби замовником була міська рада, тоді б у неї були б важелі впливу на підрядників, а так…
І ось Бердичів знову стоїть на порозі грандіозного (як по нашим міркам) ремонтно-будівельного буму. Купу грошей (близько 200 мільйонів гривень) з державного бюджету планують «освоїти» на реконструкції та будівництві «таких вкрай необхідних місту» спортивних об’єктів.
Цих грошей мало бути ще більше, але обласні чиновники вирішили, що Бердичеву це буде забагато, і 350 мільйонів, які мали піти на ремонт Бердичівського інтернату, переправили на ремонт Житомирського аналогічного закладу.
Але тепер стало зрозуміло, що і двісті мільйонів вони не хочуть випускати із своїх рук. Своїм зверненням вони вимагають (чи просять), щоб право розпоряджатись цими грошима передали від міської ради до обласної адміністрації.
Вони хочуть самі оголошувати тендери, домовлятись з їх учасниками, визначати їх переможців, і, звичайно ж, не за просто так, а за цілком фіксований і дуже суттєвий відсоток. Частину цього відсотку вони мають передати «любителям спорту» в Київ, які скеровуватимуть гроші на спорт до конкретних об’єктів, ну, і самі вони теж не будуть обділені у разі успішного закінчення всіх будівельно-спортивних оборудок.
Проект відповідного рішення міської ради був оприлюднений на офіційному сайті 3 лютого, що недостатньо за законодавством, щоб його розглянули і прийняли на сесії 10 лютого. Це питання не розглядалось на засіданні профільної комісії, зате його стали посилено лобіювати на інших комісіях, і в разі позитивного рішення погоджувальної ради його таки винесуть на цю сесію.
І тут депутати опиняться перед дилемою: якщо погодитись із зверненням області, це значить не мати жодного впливу на будівництва, на яких будуть працювати небердичівські будівельники, податки не надійдуть до місцевого бюджету, терміни виконання робіт будуть затягуватись, а їх закінчення буде повністю залежати від Житомира та Києва, а якщо не погодитись.., то ці гроші можуть взагалі не виділити з державного бюджету.