Адже вчора по обіді була оголошена повітряна тривога, тож запланований захід вирішили не відміняти, а провести його в обладнаному під міськвиконкомом сховищі.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Тут зібрались зовсім нечисленні бердичівські журналісти, а також керівники управлінь та відділів виконавчого комітету. Так, фактично, все, що говорив міський голова у звіті, всім присутнім було знайомо, бо все це протягом року саме ними і робилось, і висвітлювалось, але почути його в комплексі теж було досить корисним.
Хоча розповідь міського голови звучала без розмежування якихось розділів, я ставив собі в нотатнику цифри, коли він переходив на іншу галузь діяльності чи напрям роботи. І ось коли цифри в нотатнику дійшли до 20, листочки зі звітом в руках міського голови закінчились, а слово «собаки» чи «безпритульні тварини» так ні разу і не прозвучало, тому й довелось саме з нього починати наступну частину заходу.
Отже, по суті, на 21 місці в уявленні міського голови чи тих, хто готував йому текст звіту стоїть проблема, яку в соцмережах бердичівляни називають головною: «Забрати собак з вулиць міста!». Буквально перед цією презентацією я заходив до травмпункту міської лікарні, і лікар теж просив щось зробити з собаками, адже майже КОЖНОГО ДНЯ туди звертаються покусані мешканці та гості нашого міста.
Міський голова запевнив, що про проблему він добре знає, так як її вирішували в цьому році за допомогою луцької фірми вважає неефективним, але на незаконну евтаназію тварин погодитись він не може. Виходом вважає відлов, стерилізацію та максимальне перетримання тварин у спеціальних місцях, а не випускання назад на вулиці. Відповідну програму нарешті в кінці року прийняли, в наступному році докладуть максимум зусиль до добудови притулку.
Прозвучало питання про районну лікарню, чи йдуть якісь перемовини, щоб об’єднати її з міською?
На це Сергій Орлюк відповів, що перемовин таких нині немає – власники районної лікарні спочатку повинні прийняти узгоджене рішення. Раніше, коли тільки формувався новий район, в місті обговорювали цю тему, але далі нічого не було. А взагалі, було б непогано, в об’єднаній лікарні сформувати потужне реабілітаційне відділення, для якого тут є гарні умови. Адже необхідність такого незабаром лише зростатиме.
Не прозвучало в звіті і ще одне слово, яке в цьому році не сходило з вуст бердичівлян, котрі цікавляться місцевими новинами, шпальт газети та сторінок соцмереж – «ПАЛИВО», тож і про це довелось запитувати окремо.
Міський голова відмовився коментувати паливну справу, поки остаточну крапку в ній не поставить суд, зате її з радістю прокоментував присутній на презентації секретар міської ради Богдан Коляда. Виявляється, саме він представляє у кримінальній справі «потерпілу сторону», і саме йому для ознайомлення надали матеріали кримінального провадження перед передачею їх до суду.
17 томів справи (якщо покласти їх один на один вийде стос висотою більше метра) він зміг переглянути за один день і поставив свій підпис у відповідному протоколі.
Стільки ж томів (лише в електронній формі) передали для ознайомлення іншим учасникам справи, в тому числі і заступникам міського голови, але, здається, вони не будуть так спішити з ознайомленням, тому реальний початок судового розгляду очікується лише на початку наступного року. А якщо зауважити, що в десятки разів простіші справи в нас часто розглядаються по кілька років, то очікувати, що міський голова скоро прокоментує реальну ситуацію, навряд чи варто.
Стало зрозуміло, що й на інші питання користувачів соцмереж, які хочуть, щоб вже завтра в Бердичеві постали гарні дороги, чиста вода, басейн, переїзд і т.д. і т.п., у міського голови знайдуться цілком логічні відповіді (війна, бюджет, законодавство, казначейство, 720 постанова, і т.д. і т.п.), тому і не хотілось затримувати керівників управлінь та відділів, кожен з яких на своєму місці дійсно зробив за цей рік дуже багато у тій парадигмі, яка на сьогодні існує в Україні, місцевому самоврядуванні та Бердичеві.
Чи зміниться вона в наступному році, залишається лише сподіватись.
Повний текст звіту читайте в наступній публікації.