Проект держбюджету було ухвалено 2 листопада 2021 року. Для розгляду була використана спецпроцедура, на підставі якої узгодили розподіл фінансів за різними сферами діяльності. Погодилися із запропонованими змінами 273 депутати. Це були фракції «Слуга народу», «за майбутнє», «довіра», «батьківщина».
Вперше інформацію щодо цього документу було розглянуто 20 жовтня. Далі вносилися редагування, яких було близько 4 тисяч. Фінальний результат, який зараз можна побачити на офіційному сайті, а також на сторінках https://novynarnia.com/category/ukraine/economy/, було отримано після трьох засідань.
Депутат від Слуги Народу Юрій Аристов підбив попередній підсумок щодо розподілу бюджету. Він розповів, що знадобиться близько 80 трлн. гривень на всі виділені позиції. Під час засідання були запропоновані висновки та таблиця пропозицій із заданого питання.
Юлія Тимошенко наголосила на тому, що проект потребує доопрацювань. Вона вважає, що недостатньо коштів призначено для медицини. Юлія говорить про те, що вибраної суми не буде достатньо для того, щоб вилікувати людей від звичайних захворювань. А за умовами пандемії така сума зовсім мінімальна. Потрібно додати до зазначеної в законі суми щонайменше 112 млрд гривень. Але її заява не враховувалася під час підрахунків.
Зразковий розподіл фінансів
Проект держбюджету на 2022 рік передбачає безліч пунктів, один із яких – безпека та оборона. На нього представники влади виділили 5,95% податків від ВВП. Орієнтовна сума становить близько 131 млрд грн. Ця сума перевищує бюджет цього року на 13,3 млрд грн. Також у проекті зазначено, що усі ветерани АТО будуть забезпечені особистим житлом.
На медицину наступного року буде виділено 193 млрд. грн. Збільшиться зарплата лікарів, а мінімальна зарплата становитиме 20 тисяч гривень. Медперсонал отримає щонайменше 13,5 тисяч грн.
На освіту буде виділено 190 млрд. грн. Вчителі можуть розраховувати на підвищення зарплати. Студенти, які одержують стипендію, також отримають приємний бонус. Пенсіонери одержують доплати. Пенсійний фонд отримує близько 531 млрд грн, ця сума також у рази вища, ніж у минулі роки.
Цифрова трансформація стає все більш затребуваною, тому на цю сферу в бюджеті закладено 2,98 млрд грн. У сфері IT є безліч цікавих проектів, які спонсоруватимуться з держбюджету. Не менш важливою галуззю є дорожня інфраструктура. На неї виділено 124,1 млрд. грн. Більш детальну інформацію про розподіл бюджету можна побачити на сайті новин.