Постійні депутатські комісії, які напередодні сесій міської ради збираються на засідання, аби обговорити питання порядку денного майбутньої сесії, внести рекомендації, пропозиції чи певні поправки до проектів рішень, були сформовані ще у грудні місяці. Їх, нагадаємо, налічується 5: комісія з питань земельних відносин, будівництва та архітектури, комісія з гуманітарних питань, комісія з питань комунальної власності, приватизації, житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою, комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку і комісія з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики, антикорупційної та інформаційної політики.
Тоді ж, у грудні, був затверджений і їхній склад із депутатів тих політичних партій, що пройшли до міської ради, і голів постійних комісій. І одразу ж комісії розпочали активно працювати, що було помітно на сесіях міської ради, коли питання порядку денного майже не обговорювались, а за них просто голосували, бо всі депутати були в курсі, що затверджують, що є в проектах рішення, куди і скільки коштів виділено, які зміни до програм або бюджету вносяться. Та й самі представники політичних партій стверджують, що робота проводиться дійсно колосальна, на засіданнях комісій вони детально розбирають по пунктах кожне питань, а їх буває по пів сотні і навіть більше.
Одна із таких – постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку – проводила своє засідання у п’ятницю. Кожне питання порядку денного майбутньої сесії, а їх налічувалося 59, включаючи питання «Різне», яке розглядатимуть безпосередньо на сесії, бо стосується воно більше всього депутатських запитів, депутати детально вивчили, внесли пропозиції. По різним напрямкам – освіта, культура, бюджет, спорт, земельні та соціальні питання тощо – доповідали начальники управлінь та відділів.
Та одним із початкових питань було питання Про внесення змін до рішення міської ради від 01.12.2020 № 4 «Про утворення постійних комісій Бердичівської міської ради та обрання голів». І, як виявилося, стосувалося воно секретаря міської ради Богдана Коляди, котрий займає посаду вже 2 місяці і був призначений на неї шляхом таємного голосування.
Голова вищевказаної комісії Юрій Ніколаєнко зазначив, що відповідно до закону України про статус депутатів місцевих рад, кожен депутат місцевої ради має право входити до складу однієї із комісій. Але, додав, що цим законом також передбачено, що секретар міської ради не може входити до кладу будь-якої із комісій. Тому, оскільки Богдана Коляду було обрано секретарем міської ради, його виключили зі складу комісії. Офіційної заяви про вихід від нього не було, але цього і не потрібно, бо є законодавчі вимоги.
Пунктом другим даного питання розглянули ще подану на минулій сесії заяву депутата від ПП «Українська стратегія Гройсмана» Владислава Ліскова про вихід зі складу постійної комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики, антикорупційної та інформаційної політики та бажання увійти до складу іншої – постійної комісії з питань комунальної власності, приватизації, житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою.
Присутні зазначили, що один із депутатів даної фракції не ходить на засідання комісії і якщо зараз ще одного виключити зі складу, до буде паралізована робота комісії. Але представником секретаріату було зазначено, що дане питання розглядала комісія, в яку Владислав Лісков хоче увійти, і прийняли рекомендацію вилучити цей пункт по причині того, що буде парна кількість членів комісії і ще ряд причин. Присутні підтримали таку рекомендацію, вказавши, що це мудре рішення, і згадавши, як депутатам минулого скликання свого часу було важко, а то й неможливо, перейти з однієї комісії в іншу.