В п’ятницю депутати Бердичівської районної ради, які зібрались на чергову сесію, плідно попрацювали і прийняли рішення майже з усіх запланованих питань. Так, зокрема, внесли зміни до бюджету району, до програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей «Родина героя» та до комплексної програми профілактики злочинності.
Також чимало питань стосувалось установ комунальної власності району та їх керівників. На сесії заслухали звіти керівників КП Оздоровчий дитячо-юнацький заклад «Березовий Гай», КП «Трудовий архів» та центру ПМСД. Затвердили в новій редакції статути Бердичівської районної бібліотеки та бібліотеки для дітей, районного центру культури і дозвілля, народного музею імені Джозефа Конрада і районної стоматологічної поліклініки. Також перепризначили керівників цих установ: районна бібліотека – Семенюк Світлана Олексіївна, для дітей – Онищук Ірина Володимирівна, музей Конрада – Бедь Михайло Михайлович, центр культури і дозвілля – Северенчук Наталію Яківну. А на посаду директора Мирославської школи затвердили Лисюка Олександра Васильовича, який з початку навчального року був в.о. директора.
Без земельних питань теж не обійшлось на цій сесії. Так, затвердили проекти землеустрою земельної ділянки по вул. 30-річчя Перемоги, 26 в Бердичеві, де розташовані гаражі райради, ділянки по вул. Соборна (Жовтнева) в Гришківцях, де зараз стоять розвалини колишнього кінотеатру, а в перспективі планується будівництво амбулаторії, грошову оцінку ділянки, на якій в Никонівці розташована вежа мобільного зв’язку компанії «Київстар» та земельної ділянки площею 212 гектар на території Малосілківської сільської ради, яку обласне управління геокадастру хоче виставити на конкурс для здачі в оренду.
Серед найцікавіших, на мою думку, питань було затвердження розпорядження голови райради щодо здачі в оренду на два з половиною роки незавершеного будівництва карбідного заводу (на землях Половецької сільради, за об’їзною дорогою) для ФОП Гаврилюк В.І. та питання про звернення до ОДА щодо екологічної ситуації в районі.
Нагадаю, що влітку обласна екологічна інспекція на прохання районної ради провела детальну перевірку стану дотримання екологічного законодавства підприємствами міста та району. Наслідком цієї перевірки став лист назад до міської та районної ради з вимогою прийняти міри щодо порушників законодавства (а, за чутками, ця перевірка і ці листи вартували посади колишньому начальнику екологічної інспекції).
Тепер районна рада прийняла рішення звернутись до Житомирської ОДА з клопотанням щодо анулювання дозволів на спеціальне водокористування ТОВ «КЕС», МКП «Бердичівводоканал» та підприємству Райківської колонії №73. Якщо таке станеться, то місто Бердичів залишиться без води і, можливо, тоді депутати міськради пошкодують, що не хотіли ініціювати створення об’єднаної громади з селами району. Тоді б і забір води, і скидання стоків було б в межах однієї громади, а на вирішення цієї багаторічної екологічної катастрофи може і знайшлись би гроші, які в наступному році Кабмін виділить об’єднаним громадам.