Про це та інше йшлося на понеділковій нараді під головуванням голови районної військової адміністрації Людмили Димидюк.
Мені нарешті вдалось попасти на таку нараду, бо спеціально журналістів не запрошують навіть на розширені зібрання за участю керівників районних підрозділів державних служб, не те що на такі робочі наради.
Людмила Вікторівна по черзі опитувала керівників підрозділів адміністрації про результати їх роботи за минулі два тижні (від останньої наради) та плани на цей тиждень. І практично кожному з них звертала увагу на ті чи інші моменти роботи, які в кінці зібрання були сформульовані у вигляді офіційних доручень.
Одним словом, типова робоча нарада, як це буває в кожному колективі. Різниця тільки в тому, що діяльність адміністрації стосується не тільки свого апарату, але й має якесь відношення до населення окремих територіальних громад чи району в цілому, тобто має характер публічної, і тому варто було б все ж запрошувати журналістів хоча б на розширені зібрання.
А серед питань, які сьогодні обговорювались, було облаштування «Алеї Слави» біля будівлі РДА, яке має завершитись вже через тиждень. Більше трьохсот фотографій загиблих воїнів з усіх громад району з 2014 року буде в новій експозиції.
В район продовжують прибувати евакуйовані мешканці сходу, але графік потяга змінився, і тепер вони приїжджають на станцію Бердичів о п’ятій ранку. Але їх, як і раніше, на вокзалі зустрічають працівники ДСНС та інших структур, видають грошову допомогу, опитують чи мають вони власні побажання щодо розселення. Якщо таких немає, тоді завозять спеціальним транспортом у заплановану наперед громаду.
На цьому тижні має відбутись установче засідання громадської ради внутрішньо переміщених осіб (ВПО), на якому представники ради оберуть голову ради та обговорять план подальших дій.
На нараді підвели підсумки сезону оздоровлення дітей, в якому в цьому році взяли участь 101 дитина з району. Так, одинадцять дітей відпочивали в Польщі, троє в Естонії, 12 дітей під Києвом в Пущі-Водиці та інших таборах за путівками, які виділялись обласною адміністрацією. Всі путівки «освоєні», повернень не було.
Дорогу на Райгородок, на яку було дуже багато нарікань, зараз ремонтують струменевим методом, на більший ремонт, коштів, на жаль, немає. Грейдеруються окремі вулиці в громадах. Головне для РВА, зазначила Людмила Димидюк, щоб до населених пунктів могла доїхати швидка допомога, привезти товари та пошту.
Сезон посівних робіт в районі затримується десь на півтора тижня, бо дощів немає, тобто погодні умови поки що не дуже сприятливі. Продовжується збір сої та розпочався збір цукрового буряку. Червоненський завод уже приступив до роботи і більше трьохсот його працівників будуть отримувати стабільну зарплату.
Відділ цифровізації перевіряв роботу ЦНАПів і виявив, що у двох громадах (Семенівській та Краснопілській) вони до цього часу так і не створені (там немає великих гарних приміщень, в яких куняють їх працівники, бо черги в сільські ЦНАПи ще жодного разу не було, а середня кількість відвідувачів 3-5 осіб в день. До того, ж державний реєстратор є лише в Швайківській ОТГ – авт.).
За дорученням уряду в усіх районах нині створюються відділи ветеранської політики. В Бердичівській адміністрації це вирішили зробити за рахунок трьох вакантних посад управління соціального захисту. Зараз готуються документи на створення нової юридичної особи, і з першого жовтня в ній буде працювати директор.
Згадали також на нараді і про підготовку до опалювального сезону та необхідність «вибирання» співробітниками адміністрації невикористаних відпусток.
Ну, і про пункти незламності, які будуть розгорнуті в стаціонарних приміщеннях адмінбудівель рад ОТГ та мобільних, що будуть в Бердичеві та Андрушівці. Конкретніше про мобільні пункти не говорилось, але якщо це буде знову намет під адміністрацією, то це буде просто наступанням на граблі і ми знову будемо писати про даремне витрачання фінансових та інших ресурсів.
А може таким пунктом буде вже встановлений намет в дворі міськвиконкому?