Таких чи подібних «груп» створено новим керівництвом Бердичівської міської ради вже більше двох десятків, адже відповідні рішення та розпорядження регулярно оприлюднюються на Офіційному порталі.
Хоча більшість з подібних документів говорить не про створення нових комісій чи робочих груп, а просто про зміну їх членів в зв’язку з кадровими змінами міської влади.
Але остання робоча група саме створюється вперше (у всякому разі посилання на попередні рішення у документів відсутні) і мета її – грандіозна. Бердичів вирішив створити таки стратегію свого розвитку до 2030 року. А й дійсно, чи не всі сусідні сільські громади вже «наварганили» собі такі доленосні документи, а у Бердичева його ще немає.
Лише перед виборами команда народного депутата Богдана Кицака та місцевого осередку партії «Слуга народу» вирішила заповнити цю прогалину і шляхом коротких публічних обговорень та довгої інтерпретації висловлених на них ідей створила свою стратегію «Бердичів 2030», яку й намалювала в однойменній брошурі.
Але жодного з активістів, які брали участь в обговоренні і написанні цього твору, до нинішньої робочої групи не включили, навіть Богдана Коляду, який був чи не найактивнішим учасником написання партійної стратегії міста і зараз є секретарем міської ради.
Натомість до робочої групи увійшли, крім міського голови, всі його заступники, начальники всіх відділів міськвиконкому, міськрайонних відділів податкової інспекції та пенсійного фонду.
Чесно кажучи, важко віриться, що ці люди, зайняті повсякденною рутинною працею із забезпечення життєдіяльності міста, зможуть підняти голову і написати щось таке, що дійсно допоможе розвиватись Бердичеву в цілому, а не лише його чиновникам.
Хоча я дуже скептично відношусь до того, що подібні «стратегії» допоможуть чомусь більшому, ніж поставити галочку в одній з граф якогось грантового проекту, але думаю, що в робочу групу, навіть для тієї ж галочки, можна було б включити не тільки працівників апарату міського самоврядування.