Кілька тижнів тому на офіційних сайтах судової адміністрації з’явилась інформація про затвердження кількох сотень нових суддів, які ще кілька років тому пройшли необхідні навчання та випробування.
Бердичів у цій інформації згадувався двічі: до нашого міськрайонного суду призначили нового суддю Сергія Мороко та бердичів’янин Олег Пасічник став суддею одного з районних судів міста Харкова.
До останнього часу Олег Миколайович працював директором Бердичівського БТІ та був депутатом міської ради. І не просто депутатом, а головою чи не найголовнішої постійної комісії ради – з питань земельних відносин, будівництва та архітектури. Він фахово розбирався у цих питаннях, тому рішення, що приймала комісія, були зазвичай професійними і зваженими.
Після суддівського призначення Олег Пасічник написав заяву про припинення депутатських повноважень. Оскільки він представляв у міськраді партію «Слуга народу», то й наступника на депутатську діяльність теж стали шукати у списках цієї партії. Наступним у списках виборчого округу стояв Роман Негода, але він відмовився від такої пропозиції (адже він не так давно вийшов із депутатів Бердичівської районної ради). Тож доля представляти (незрозуміло кого: чи партію, чи виборців) в Бердичівській міській раді випала наступному кандидатові в списку – Сергію Юрійовичу Матвійчуку.
В 2020 році він називав себе в автобіографії безпартійним підприємцем з вищою освітою. Багатьом бердичів’янам він відомий як директор магазину будівельних матеріалів «Будмаркет», який знаходиться по вулиці Мостовій біля самої річки. А судячи зі сторінки у фейсбуці, він має дружину та двох доньок.
Отже, теоретично, Сергій Матвійчук теж дотичний до справ будівництва і його призначення на посаду голови профільної комісії може видаватися логічним. Але, виходячи з історії призначень попередніх голів постійних комісій, все ж залишається чимало питань.
Колишній міський голова завжди старався, щоб головами комісій були віддані йому люди, незалежно яку партію вони представляють. Головою земельної комісії багато скликань взагалі був Роман Левицький, якого Мазур хотів зробити своїм наступником. І коли в 2015 році депутатам вдалось обрати своїх представників на голів постійних комісій, то тільки до Мазура перейшла більшість, які він відразу їх усіх позамінював.
У міського голови Сергія Орлюка теж не завжди була повна співпраця з головами депутатських комісій, і якщо бюджетну очолює на 100% його людина, то з іншими такого не скажеш.
У проєкті рішення міської ради про заміну голови земельної комісії вказано, що прийматиметься воно на основі листа фракції «Слуга народу», адже питання голови комісії — це ще й питання квот партійних фракцій та предмет внутрішніх домовленостей. На перший погляд, від такої перестановки баланс сил в Бердичівській міській раді поки що не змінюється, але як воно буде насправді, побачимо вже незабаром.