Це питання постало, коли вчора побачили на сайті обласної прокуратури переможне повідомлення (див. нижче) про те, що прокурори надіслали до суду обвинувальний акт у справі Терехівського сміття.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Справа ця досить резонансна, ми про неї писали не раз і не два, жителі Семенівської громади перекривали дорогу, збирались зірвати вибори, якщо не буде належного реагування правоохоронців, словом, їх теж хвилюють результати цього розслідування.
Для того, щоб висвітлювати судові засідання і врешті-решт дізнатись прізвища справжніх зловмисників (а не фукс-директора), які сотні тон львівського сміття захоронили в недобудованому заводі, спробували дізнатись в канцелярії суду графік судових засідань.
Але там повідомили, що обвинувального акту з прізвищем Віталій Вольський (це саме той 47-річний екс-директор) чи з номером 274/1690/19 в канцелярії суду немає. За цим номером є лише досудові клопотання в цьому кримінальному провадженні.
Прокуратура виставила свою інформацію в п’ятницю 28 жовтня, в канцелярії шукали справу і не знайшли надвечір 31 жовтня. Почекаємо ще кілька днів, і може дистанція у півтора кілометра нарешті підкориться офіційній кореспонденції з прокуратури до суду.
«28.10.2022
Влаштував стихійне сміттєзвалище на околиці села і забруднив довкілля – у Бердичівському районі судитимуть ексдиректора
Прокурори Бердичівської окружної прокуратури надіслали до суду обвинувальний акт стосовно колишнього директора заводу за фактом забруднення земель шкідливими для довкілля відходами, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля (ч. 1 ст. 239 КК України).
За даними слідства, кримінальне правопорушення проти довкілля скоїв 47-річний ексдиректор приватного товариства, що у Бердичівському районі.
Обвинувачений незаконно, без будь-яких дозвільних документів на право поводження з відходами, за відсутності належним чином обладнаного полігону твердих побутових відходів уклав з підприємством договір про розміщення сміття.
Так, на територію недобудованого підприємства, що на околиці села, у квітні 2019 року завезено та складовано значну кількість побутових відходів з іншої області.
Унаслідок несанкціонованого сміттєзвалища забруднено земельну ділянку площею майже 400 м2, що належить державі в особі регіонального фонду держмайна.
За висновками експертів, це призвело до накопичення у ґрунті шкідливих речовин (сульфатів фосфору та хлоридів), вміст яких перевищує природний фон, що створює небезпеку для довкілля.
Досудове розслідування, за процесуального керівництва Бердичівської окружної прокуратури, проводив Бердичівський райвідділ поліції.
Автор: Пресслужба Житомирської обласної прокуратури».