Лише в попередній замітці ми розповідали про круті проекти, які вже реалізуються в зоні відпочинку поблизу бердичівського пляжу, як знову буде мова про це ж «медом намазане» місце.
На останній сесії міської ради, яка відбулась 10 лютого, після вирішення всіх питань, оголошення всіх депутатських запитів, слово для виступу надали представнику приватного підприємства «Зевс» Максиму Синявському. Про його виступ просив ще на засіданні депутатської комісії Павло Середюк. Мовляв, давайте хоч послухаємо людину, якщо іншим допомогти не можемо.
Для розуміння ситуації, напевно, слід сказати, що Максим Синявський – це син відомого в Бердичеві підприємця Володимира Синявського, який свого часу взяв в оренду у міста прокатний пункт човнів та прилеглу до нього територію біля пляжу, влаштував там кафе та багато років надавав послуги як бердичівлянам, так і гостям нашого міста.
Потім він передав цей об’єкт в суборенду якійсь житомирській фірмі, потім вона захотіла його викинути і сама укласти договір з містом, потім пішли судові розгляди та відомий всім в Бердичеві самопідпал Володимира Синявського на сесії міської ради.
Можливо, тому, перед тим, як пустити Максима Синявського до актової зали, правоохоронці попросили його показати, що знаходиться у наплічнику. На той час, коли йому надали слово, навіть наша журналістка вже покинула сесію, тому, щоб зрозуміти суть, довелось не тільки переглянути онлайн трансляцію сесії, а й поспілкуватись згодом телефоном і з батьком, і з сином.
Після трьох з половиною годин сесії стомлені депутати вже й не сильно хотіли слухати, і це розумів виступаючий, тому стисло розповів, що підприємство «Зевс» на початку минулого року вийшло з пропозиціями оновлення не тільки території, прилеглої до кафе, але й за свій рахунок зробити реконструкцію всього пляжу, в тому числі і прибережної зони, і будівництво футбольного майданчика (великого розміру, який би відповідав стандартам футзалу) з трибунами та зони турніків.
Безпосередньо на місці кафе мав би постати сімейний центр відпочинку (без вживання алкогольних напоїв), який включав би конференц-зал, зони барбекю, міні готель на два номери та інші об’єкти для емоційного відпочинку та розвитку. Максим Синявський бідкався, що не може показати депутатам ескізи, які він замовив у архітекторів, але ми допоможемо і покажемо нижче на сторінці ці розробки.
А ще покажемо офіційні листи підприємців до міського голови та відписку його заступниці. Саме через цю переписку і звернувся безпосередньо до депутатів Синявський, щоб вони не відкидали прагнення тих людей, які хочуть зробити наше місто кращим, не використовуючи при цьому кошти міського чи будь-якого іншого бюджетів.
Та, напевно, саме це і не подобається в планах підприємця нинішній міській владі. Адже на його зустрічі з першим заступником мера мова заходила про бюджет проекту, якісь долі, труднощі і т.д. І коли чиновник не отримав відповіді, на яку очікував, інтерес до перетворень був втрачений.
І саме в цей час молода команда молодого депутата представила на розсуд архітектурної ради та депутатів свій, крутіший в рази план, на виконання першого етапу якого депутат пообіцяв вибити гроші (і дуууже немаленькі) з державного бюджету вже в поточному році.
Після нервових переконань депутатів, що гроші на проекти треба виділити, бо вони вже зроблені, було швидке оголошення тендеру, швидкий початок робіт і таке очікуване отримання грошей з державного бюджету в сумі майже п’ять з половиною мільйонів гривень лише на два маленьких спортмайданчики та скейтпарк.
Напевно, саме ці гроші, та обіцяні інші мільйони, на виконання подальших не менш грандіозних планів, а особливо звичний чиновникам механізм їх отримання, ділення та витрачання, і поставили хрест на планах якихось простих підприємців.
Адже кому потрібні ці плани, коли на них не можна заробити…