З другої спроби місцеві депутати таки взяли висоту під назвою 50-та сесія міськради. Проте не обійшлося тут і без нюансів. По-перше, кількість питань, порівняно із запланованою, значно зменшилася — з 86 наявних питань було заплановано розглянути усього 32. Вже на самій сесії голосували про включення ще двох питань до порядку денного.
Абсолютна більшість розглянутих питань не викликала ніяких коментарів чи зауважень, але, звісно, не “собаче” питання № 8 (видається певною насмішкою, що саме воно отримало як порядковий номер знак нескінченності). Тож тут порівняно спокійна атмосфера у сесійній залі вибухнула загальним невдоволенням та почалися баталії.
Слово взяв депутат Березовенко та поцікавився, на що саме планується виділити 200 тисяч гривень фінансування Програми регулювання чисельності безпритульних та безпородних тварин. В процесі дискусії було виявлено цікаві розбіжності у цифрах. За весь 2023 рік через цю програму пройшло загалом трохи більше ніж 200 собак, що коштувало бюджету міста 361 тис. грн, а за 7 місяців 2024 року (з 1 січня по 5 серпня) — на 160 собак вже витрачено грошей у сумі 384 тис. грн. При чому представники ЖКГ неодноразово наголошували, що з минулого року ані вартість операції зі стерилізації, ані вартість утримання пса після неї не збільшувалася. Пан Березовенко ніяк не міг домогтися відповіді, звідки ж тоді взялася така перевитрата, якщо математично це просто неможливо.
Секретар міської ради пан Коляда своєю чергою висловив переконання, що вже час діяти значно більш рішуче та систематично: створити реєстр усіх тварин в місті, як безпритульних, так і домашніх, щорічно уточнювати їхню кількість, аби розуміти реальну ефективність виділених коштів на Програму. Тим паче подібна практика існує в інших містах України. Мер Бердичева пояснив, що реєстр домашніх тварин існує в Україні на державному рівні, тож заводити у місті свій власний, окремий, не має ані сенсу, ані адекватного обґрунтування.
Пан Заремський висловив припущення, що дана Програма виявилася неефективною, адже кількість звернень громадян до лікарень після нападу тварин, з його слів, цьогоріч зросла у порівнянні з аналогічними місяцями минулого року.
Якоїсь справді прозорої та дієвої альтернативи цій Програмі наразі ніхто не запропонував, усі тільки дійшли згоди, що “треба збиратися та обговорювати”, тож питання пішло на голосування, і успішно його провалило: 15 за, 5 проти, 6 утрималось. Пан Орлюк зазначив, що на депутатській комісії перед сесією чомусь це питання не мало зауважень, а тільки на сесії вони усі й з’явилися, що дивно.
Тож, фінансування у 200 тисяч гривень на продовження діяльності Програми регулювання чисельності безпритульних та безпородних тварин (а фактично, це оплата послуг ветеринарної клініки «Айболит») сьогодні не затверджено.
Далі буде?