У жовтні 2020 року на чергових виборах у Бердичеві люди обрали мене міським головою новоствореної Бердичівської міської територіальної громади, до складу якої увійшли Бердичів, села Скраглівка та Підгородне. Надійною підтримкою на початку роботи для мене стала команда заступників, фахівців та депутатів-однодумців. В міськраді ми консолідували навколо себе депутатську більшість. Сьогодні всі, хто може і хоче, працюють на благо громади.
Відкритість влади та зворотний зв’язок з громадою
Виповнився рік моєї роботи на посаді міського голови. На вибори я йшов з чіткою програмою дій. Це короткострокові проєкти, які ми вже виконали. Середньострокові та довгострокові проєкти, на виконання яких потрібно років 5-10. Частині з них вже дали старт. Першим пунктом моєї передвиборчої програми було забезпечення зворотного зв’язку з громадою і прозора дозвільна система.
Відтепер у Бердичеві ЦНАП надає людям 470 послуг!
У 2021 році в Центрі надання адміністративних послуг збільшено кількість послуг до 470. Наступним кроком є видача паспортів. Обладнання вже закуплене. Проводиться навчання персоналу та отримання спеціального дозволу на цей вид діяльності. ЦНАП підключено до Національної кадастрової системи.
За звітний рік мною та моїми заступниками було проведено 34 особисті прийоми громадян, на яких розглянуто 277 звернень. Крім того, прийнято 2167 звернень від мешканців міста через ЦНАП в письмовій та електронній формі. В основному це питання житлово-комунального господарства, соціального захисту та земельних відносин.
Вивчаємо думку жителів громади щодо пріоритетних напрямів роботи.
Одне з моїх перших рішень стосувалося створення Громадської ради при міському голові. Важливо знати ставлення жителів громади щодо різних рішень, які плануємо прийняти. У складі Громадської ради представлено 35 громадських організацій. Між нами прекрасно налагоджений діалог. Ми постійно отримуємо рекомендації з тих чи інших питань.
Крім того, на завершальному етапі є формування Молодіжної ради. Молодь також має брати активну участь в прийнятті важливих рішень. Молодь – це наше майбутнє. Створюємо такі умови, щоб вона залишались жити тут і працювали на благо нашої громади.
Відтепер для тих, хто цікавиться, вся інформація про буденне життя громади у відкритому доступі щодня!
Щоб працювати швидше та ефективніше, ми переформатували роботу щодо комунікації з людьми. З червня місяця свою діяльність розпочав новий відділ інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю. Його працівники систематично беруть участь у семінарах та навчаннях з метою набуття нових знань з налагодження двостороннього процесу спілкування між громадськістю та місцевою владою. Оновлено сайт Бердичівської міської ради (https://berdychiv-rada.gov.ua/). За 6 місяців своєї роботи працівники відділу оприлюднили на сайті 872 публікації. Сьогодні на ньому можна знайти відповіді на питання, які цікавлять містян. А також ознайомитись з місцевими новинами, інформацією від підрозділів обласної та державної влади, оголошеннями, анонсами, інформацією про захворювання на COVID-19, а також систематичними звітами комунальних підприємств міста та муніципальної інспекції. Ця інформація завжди оперативна та достовірна.
Ми активно інформуємо громаду про стан справ через соціальні мережі. Це особливо актуально для зворотного зв’язку з молоддю, думка якої для нас надзвичайно важлива. За червень-листопад 2021 року, згідно статистичних даних, охоплення аудиторії сторінки Бердичівської міської ради (https://www.facebook.com/Berdychiv.rada) у Facebook склало майже 61тис. осіб. Також свої сторінки в соціальних мережах мають комунальні підприємства міста (Водоканал https://www.facebook.com/profile.php?id=100026350673143, МКАРС https://www.facebook.com/profile.php?id=100063709912656, Бердичівтеплоенерго https://www.facebook.com/kpberdychivteploenergo/), де публікуються фото та відео звіти виконаних робіт. Ми консолідували зусилля, і сьогодні функціонує телеграм-канал (https://t.me/brd24brd), в якому бердичівляни можуть оперативно дізнатися про планові ремонти мереж; відключення води, електроенергії чи тепла, або поставити свої запитання профільним фахівцям.
Загалом, за перший рік роботи ми провели 15 сесій Бердичівської міської ради, на яких прийнято 394 рішення та 20 засідань виконавчого комітету, на яких ухвалили 348 рішень. Було організовано онлайн-трансляцію засідання сесій Бердичівської міської ради. Створили належні умови для роботи депутатів. Засідання депутатських комісій тепер проходять на першому поверсі у новоствореній депутатській кімнаті, до якої сьогодні мають доступ усі без виключення жителі територіальної громади, громадські активісти та журналісти. Дату і час роботи комісій можна знайти на офіційному сайті громади. Це і є відкритість та прозорість прийняття рішень. Створено усі умови для здійснення депутатами міської ради прийому громадян: виділено окрему кімнату, розроблено графік прийому. Крім цього, на сайті Бердичівської міської ради є інформація про депутатів з контактними даними та віртуальна приймальня, де можна звернутися до депутата в режимі онлайн. Можна і треба працювати!
Комунальна сфера.
В передвиборчій програмі я декларував реорганізацію роботи комунальних підприємств та необхідність виконання робіт якісно. Для цього ми налагодили щотижневе публічне звітування про виконану роботу працівниками комунальних підприємств – МКП «Бердичівкомунсервіс», МКП «Бердичівводоканал», МКАРС, КП «Комбінат комунальних підприємств», КП «Бердичівтеплоенерго», МКВЖРЕП №7 та ПП «Житлоремекс 2», а також Муніципальної інспекції. Зараз напрацьовуємо механізм інформування жителів громади про плани робіт, які виконують працівники комунальних підприємств, щоби кожен міг проінспектувати їх роботу щодо термінів та якості виконання.
Вперше за десятки років ми придбали 3 одиниці нової техніки для наших комунальних підприємств.
Ні трактора, ні грейдера справного в місті вже десяток років просто НЕ БУЛО! Їх наймали для робіт у приватників. Цього року вперше для КП «Бердичівкомунсервіс» придбали новий трактор. За його допомоги змогли спробувати на ділі відомий в Бердичеві прицеп-пилосос. Також придбали новий грейдер, вартість якого становить майже 3 млн. гривень. Серед особливостей спецмашини – повний привід, кабіна з широким кутом огляду, якісні європейські комплектуючі, ергономічна панель керування, сучасне програмне забезпечення, автоматизована система діагностики та виправлення помилок. Автогрейдер буде використовуватись для будівельних робіт, рівняння доріг, розчищення снігу. Сферу його застосування будемо розширювати, встановлюючи додаткове навісне обладнання, яке купуватимемо по мірі необхідності та наявності коштів.
На МКП «Бердичівводоканал» придбали екскаватор одноковшевий – навантажувач універсальний, ціною близько 1,5 млн. гривень. Він виконує земляні роботи будь-якої складності з глибиною копання до 5,2м. Цей навантажувач дозволяє виконувати роботи з розкопування і засипання ремонтних ям без пошкодження самої мережі. Для розуміння значення цього придбання уявіть: наша громада десятки років існувала без власного трактора чи грейдера. І в разі виникнення аварійної ситуації, кожного разу потрібно було звертатись до приватних структур. При цьому втрачався час та щоразу потрібно було сплачувались гроші громади за оренду. Тепер створено умови для ефективної роботи комунальників із економією коштів платників податків.
Перед початком опалювального сезону встановлено нове обладнання на котельнях КП «Бердичівтеплоенерго» на суму майже 13 млн.грн.
Цей 2021 рік стане відправним для зміни способу і якості постачання тепла бердичівлянам. З часом люди побачать, що проривів тепломереж поменшає. Якість надання послуг краща. Вивільняться гроші на подальший ремонт тепломереж. Досягнемо цього завдяки тому, що після проведення консультацій із фахівцями, ухвалено важливе рішення про участь у програмі НЕФКО на оновлення обладнання для КП «Бердичівтеплоенерго». Отримали 175 тис. євро кредиту, стільки ж грантових коштів та зобов’язались доспівфінансувати цей проект. Загальна вартість проєкту для міста майже 13 млн. грн. Проєкт без перепон оперативно втілили в життя.
Головний результат проєкту – це енергозбереження та економія коштів на експлуатації тепломережі. Як наслідок – покращення постачання тепла бердичівлянам. За рахунок встановлення нових насосів, димососів та вентиляторів тепломережа зможе економити близько 1 млн. грн. щомісяця в опалювальний сезон. За рік ця сума складе близько 6млн. грн. Погодьтесь, цифра вражаюча! Отже, якщо хотіти, то можна зробити. За підрахунками лише на економії електроенергії за два роки комунальне підприємство зможе фактично окупити цей вже впроваджений проєкт. Крім того, нове обладнання потребує лише обслуговування, а не ремонту, як потребувало старе. Отже, буде економія коштів ще й на ремонті.
В продовження теми співпраці з НЕФКО та щодо старту довгострокових проєктів.
Наразі на завершальному етапі – переговори про фінансування для заміни 11 кілометрів трубопроводів вже у 2022 році. Але поспіхом нічого робити не будемо: все добре обмірковуємо, консультуємось із фахівцями. Плануємо, що замінені трубопроводи будуть пролягати в більшій частині через зелені зони, щоби в разі необхідності доступ до труби не потребував зняття асфальтного покриття. Тобто, щоб не було перекопаних доріг та тротуарів, тому що газони відновити легше і дешевше.
Важливо зазначити, що цьогоріч ми змінили підхід до ремонтних робіт, що їх виконує МКП «Бердичівводоканал». Новий підхід вже дав можливість заощадити 2,5 мільйони гривень платників податків. Відбувалось це наступним чином: не латали, а ремонтували. У 2021 році підприємство за власний рахунок виконало ремонт та заміну трубопроводів на 27 ділянках загальною протяжністю 388м. Також встановлено 22 нові каналізаційні люки та кришки, а 88 колодязів відремонтовано. Крім цього, було замінено глибинні насоси на нові економні, на таких Свердловинах: №20, №43, №6, №8, №44, №7. Це зробить роботу свердловин стабільною, зекономить кошти на ремонті насосів та забезпечить економію електроенергії. Якщо порівнювати використання електроенергії МКП «Бердичівводоканал» за 10 місяців в 2019 році (4,6 млн. кВт.) і за 10 місяців в 2021 році (3,4 млн. кВт.), то ця різниця становить 1,2 млн. кВт., а в коштах це 2,5млн.грн економії.
Також за короткий термін ми розконсервували ряд свердловин, що дало можливість розвантажити НС «Південна» та подати артезіанську воду, наприклад, в мікрорайон Червона гора. Цей район тепер майже повністю забезпечується артезіанською водою. З усіх свердловин та насосної станції вода в мережу вже подається чистою. Проблема в трубопроводі, який потрібно замінити. Розпочнемо міняти в наступному році. Якість води значно покращиться. І це лише за рік…
Ми активно інвестуємо в енергозбереження.
Цього року МКАРС замінив 496 звичайних світильників на нові енергозберігаючі LED світильники. Крім того додатково становлено 230 нових LED світильників. Завдяки цим крокам, не зважаючи на збільшення точок освітлення, вдалось зекономити близько 147 тис. кВт електроенергії, що в грошовому еквіваленті є 583тис. грн. економії. Також закуплено 525 світильників, які найближчим часом будуть встановлені на вулицях міста.
В контексті підготовки до зими ми зробили наступне.
Комунальне підприємство «Бердичівкомунсервіс» заздалегіть закупило 150 тон солі та заготувало 4,7 тис. тон піску. Відремонтовано та підготовлено до зими усю наявну техніку. Щоб швидко посипати тротуари, на вулицях міста встановлено бокси з піскосумішшю.
Як я зазначав у своїй передвиборчій програмі, Бердичів стане чистим містом.
За чистотою на вулицях нашого міста слідкують МКП «Бердичівкомунсервіс», МКВЖРЕП №7 та ПП «Житлоремекс 2», КП «Комбінат комунальних підприємств», ОСББ міста та ТОВ «Полісся Екосфера». Це щоденна кропітка робота, яка не дає поправок на вихідні та свята. Як із своїми обов’язками справляються працівники можна ознайомитись щотижнево на офіційному сайті міської ради та щоденно в соціальних мережах. Зміни помітні, але ми продовжуємо працювати над покращенням якості робіт. Раніше на вулицях міста побачити двірника чи комунальника – то була рідкість. Хіба що перед 1 травня. Тепер комунальники прибирають щодня.
Крім того, за порядком і чистотою у місті слідкує новостворена Муніципальна інспекція. Сьогодні ми збираємо дані і аналізуємо основні проблеми по благоустрою та проводимо активну роз’яснювальну роботу. В більшості випадків працівники виявляють порушення та наполягають на їх усуненні. Зокрема, за пів року роботи було здійснено 210 обстежень вулиць та провулків, розглянуто з виїздом на місце 120 заяв громадян. В загальному оформлено 261 припис на усунення виявлених порушень. За значні порушенні чи не виконання вимоги припису складено 22 протоколи про адміністративні правопорушення. Хочу зазначити, що приписи і протоколи складають не тільки на фізичних чи юридичних осіб, а і на ОСББ та наші комунальні підприємства.
Також, на центральному кладовищі ми заасфальтували міжсекторні доріжки загальною площею 3548м2. Ми організували постійні роботи з очищення кладовищ на вул.Бистрицьків та вул.Пушкінській від кущів та зарослів.
Ми зобов’язали ТОВ «Полісся Екосфера» навести лад на сміттєзвалищі.
Позитивні зміни є. Підприємство почало якісно здійснювати зберігання сміття. Покращили його пересипку і складування. Зменшилась кількість загорань і пожеж. Це надзвичайно важливо, тому що задимлення дошкуляють людям і погіршують екологію. Їх не можна допускати. Крім того за рік капітально відремонтовано з влаштуванням нового бетонного покриття 9 контейнерних майданчиків, та встановлено 100 одиниць нових контейнерів.
В моїй програмі мова йшла про благоустрій та озеленення міста. Як і обіцяв, у 2021 році висадили два нових сквери в районі Червоної гори та на Загребеллі. Разом з депутатами підсаджували дерева у вже існуючих скверах. Навесні безоплатно отримали кілька партій троянд, загальною кількістю 5,5тис. шт. Висадили біля закладів освіти та культури, а також на площах нашого міста. Вулиці міста мають бути і чистими, і зеленими, і ошатними.
В своїй програмі я зазначав про благоустрій та необхідність приділяти увагу дітям та молоді. Впродовж 2021 року змонтовано і відкрито 4 нових дитячих майданчики.
За співпраці з депутатом обласної ради два майданчика встановлено в селах Скраглівка і Підгородне, які в результаті реформи децентралізації стали частиною Бердичівської міської територіальної громади у 2020 році. Я завжди зазначав, що буду звертати особливу увагу на благоустрій і створення умов для жителів сіл Скраглівки та Підгороднього, бо вони є частиною нашої громади.
Нові гірки, гойдалки та місця для відпочинку змонтувано у центральній частині міста на площі Мистецькій.
Один майданчик, завдяки співпраці з місцевими підприємцями, встановлено у віддаленій частині міста у районі рафінадного заводу. Дотепер цей мікро-район не мав жодного спеціально обладнаного простору, де діти могли б провести час. Як я й обіцяв перед обранням на посаду, що буде облаштовано зону відпочинку біля ставків в цьому районі. Ми провели ряд заходів з прибирання території, облаштували контейнерний майданчик, завдяки «Бюджету участі» там вже є доріжки і лавки. Наступним кроком буде модернізація освітлення.
Будуємо два спортивних майданчики та скейт-парк біля пляжу, при підтримці держави і у співпраці з народним депутатом.
Питання виявилось досить актуальним для молоді. Насьогодні юнацтво потребує більше місць для відпочинку, спілкування, зайняття спортом за інтересами. Я провів ряд зустрічей з молоддю міста, громадськими активістами та представниками громадських організацій. Разом визначили пріоритетні напрямки – спортивний комплекс, який складається із скейт-парку, волейбольного та футбольного майданчиків зі штучним покриттям. Скоро відкриємо ці спортивні локації. Вартість цих робіт – понад 6 млн. грн. Вони вже розпочаті. Саме цей проект викликав чи не найбільше кулуарне протистояння з коментарями, що «нібито це не вчасно, оскільки у громади є більш важливі проблеми на які можна використати ці кошти». Але створення сприятливих умов для відпочинку та розвитку молоді – це один із пріоритетів теперішньої міської влади. В місті взято орієнтир на реалізацію різнопланових проектів для людей з різними інтересами.
Розширюємо культурний простір міста.
Цього року, як і обіцяв в своїй програмі, заходи до свят проходили в різних мікрорайонах міста. Щоб кожен міг знайти для себе цікаву локацію. До заходів були залучені наші місцеві колективи та виконавці.
Бердичів славиться своїми талантами. Для їх професійного росту потрібно належне підґрунтя. За співпраці з депутатом обласної ради та за співфінансування міста придбали сучасну сцену. Вона розміром 8 на 10 метрів. Технічні характеристики сцени дають можливість встановлювати потужне професійне світлове та звукове обладнання; організовувати масштабні масові заходи за участю великих хореографічних, циркових, хорових, оркестрових колективів; розміщувати тематичні банера. Тепер не потрібно буде щоразу витрачати кошти на оренду сцени. Під час проведення процедури закупівлі вдалось заощадити 48,5 тис. грн., на які буде закуплено нове світлове обладнання.
Для комфортного облаштування святкових заходів на відкритому просторі ми придбали 6 нових палаток розміром 3 на 6 метрів, які до цього теж в продовж багатьох років орендувалися у приватних структур.
Вперше за останні 30 років, за співпраці з народним депутатом, в Бердичеві проводимо капітальний ремонтів чотирьох об’єктів соціальної інфраструктури. Ремонт будівель – найбільш відповідальні та дороговартісні роботи.
Вже цієї зими бердичівляни побачать відремонтований Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова.
За проєктною документацією вартість капітального ремонту коштує понад 37 млн. грн. Ремонтні роботи розпочаті на початку літа і вже наступного року будуть завершені.
В цій будівлі приводимо до ладу покрівлю і фасад зі збереженням архітектури. Облаштовуємо зони для відпочинку. Прокладаємо нові доріжки, обабіч яких будуть дерева та декоративні насадження. На території парку розмістимо літній амфітеатр. Паралельно виконуємо внутрішні роботи у всіх без винятку приміщеннях зі збереженням архітектури.
Але важливо, що оздобленню передувала заміна інженерних мереж водопостачання та водовідведення, електропостачання та теплопостачання. Це для того, щоб не було проривів, бо відновлюємо асфальтне покриття та покриття тротуарів навколо будівлі.
При виконанні робіт особливу увагу звертаємо на дотримання правил і норм пожежної безпеки, а також на збереження унікальності споруди. Ця споруда для бердичівлян – пам’ятка архітектури місцевого значення під охоронним номером 50. Після завершення робіт буде максимально збережено її автентичний вигляд. Відтепер юні бердичівляни в Центрі освіти отримають сучасні умови і зможуть споглядати історичну будівлю!
Завершуємо термосанацію бердичівської школи № 1 – одного із найбільших навчальних закладів міста.
Загальна вартість робіт становить понад 21 млн. грн. На ці гроші виконано цілий комплекс енергоефективних заходів: заміна віконних та дверних блоків на металопластикові конструкції; капітальний ремонт покрівлі; утеплення фасаду та цокольного поверху. Враховуючи, що навчальний заклад розташований на центральній вулиці міста, покращено шумоізоляцію.
Роботи по утепленню фасаду зроблені з використанням матеріалів, які є стійкими до зовнішніх чинників. Не бояться зміни погодних та температурних умов. Стійкі до горіння, деформації та біологічної корозії. Це дозволить захистити будівлю від скупчення вологи та грибка, що в свою чергу сприятиме забезпеченню вентиляції та циркуляції повітря в середині будівлі. Чисте повітря в шкільних приміщеннях надважливе особливо в теперішній час пандемій.
Влітку відкрито оновлене приймальне відділення Бердичівської міської лікарні.
Якість надання медичних послуг людям напряму залежить і від того, в яких приміщеннях приймають пацієнтів працівники медичної установи. На реконструкцію приймального відділення було витрачено близько 25 млн. гривень. Роботи проводились у рамках проєкту «Велике будівництво» за співфінансування з міського бюджету. Приймальне відділення зроблене за європейськими стандартами та оснащене сучасними меблями та медичним обладнаннями, у тому числі – апаратом УЗД і томографом вартістю близько 13 млн. гривень. Доступність відділення забезпечена завдяки встановленому пандуса з поручнями.
Триває капітальний ремонт міського басейну. Завершимо у 2022 році.
Вартість робіт становитиме понад 45 млн. грн. Вже спрямована частина цієї суми на реставрацію будівлі. Це кошти ДФРР за співфінансування з міського бюджету.
Виконуємо наступні роботи: утеплення та облицювання фасаду; реставрація ґанку; встановлення пандусу; заміна віконних та дверних блоків на металопластикові конструкції; ремонт інженерних мереж (водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання, вентиляції); внутрішні опоряджувальні роботи; заміна технічного обладнання (котлів, фільтрів, насосів). Також до ладу приводимо всі без винятку приміщення: хол, гардероб, роздягальні, душові кімнати, санвузли, спортивну та тренажерну зали.
Завдяки застосування у ході ремонту технологій енергозбереження, рівень енергоефективності будівлі значно підвищиться, а видатки на її утримання в опалювальний період зменшаться.
У дитячому басейні вже вмонтували систему джакузі та встановили теплу підлогу. Тепер тут можна буде непросто навчати малюків плавати, а й проводити за сучасними методиками ефективні реабілітаційні заняття для дітей з особливими потребами.
Для дорослих відвідувачів з особливими потребами облаштовані спеціальні зручні санвузли. У душових кімнатах встановлено перегородки, у холі – нові сушарки для волосся. Тобто у басейні створюється сучасний комфортний простір для всіх!
Бюджет перевиконуємо. Заробітну плату працівникам бюджетних установ виплачуємо без затримок. Бюджетні установи комунальні послуги сплачують вчасно.
Бюджет Бердичівської міської територіальної громади за січень-вересень 2021 рокі за доходами виконано у сумі 463 063,6 тис.грн., або 101,1%. Станом на 1.10.2021 року власних доходів загального фонду отримано у сумі 278 894,6 тис.грн., що становить 101,6% планових показників. Це податок на доходи фізичних осіб – 65,8%; єдиний податок – 14,2%; плата за землю – 10,1%; акцизний податок – 5,5% та інші.
У структурі видаткової частини загального фонду бюджету найбільшу частину займає виплата заробітної плати працівників бюджетних установ і організацій – 79,8%.
Одним із основних завдань моєї програми було створення сприятливого клімату для підприємництва.
Впродовж січня – вересня 2021 року зареєстровано 369 суб’єктів господарювання, в тому числі: юридичних осіб – 38, фізичних осіб – 331. Припинили свою діяльність 261 суб’єкт господарювання, з них: юридичні особи – 5, фізичні особи – 256. Приріст склав 108 суб’єктів господарювання. Ми цінуємо кожного платника податку.
Станом на 1 жовтня 2021 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 995 осіб, що майже вдвічі менше ніж за аналогічний період минулого року (1798 осіб).
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7 406,50 грн., що на 25% більше аналогічного періоду минулого року. (5 895,87 грн.)
Впродовж 2021 року торговельна мережа міста збільшилась на 15 об’єктів, де створено додатково 108 робочих місць.
За 10 місяців поточного року розрахунковий роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі (юридичних осіб) по місту склав 1,4млрд. грн., що на 23,4% більше за аналогічний період попереднього року.
Паралельно із створенням сприятливого клімату для бізнесової та підприємницької діяльності, ми працюємо над захистом архітектурного вигляду міста та захистом інтересів кожного мешканця громади.
На сьогодні, на території громади розташовано 236 рекламних конструкцій. За період з грудня 2020 року по листопад 2021 року за їх розміщення місту сплачено понад мільйон гривень. Це на 17% більше ніж за аналогічний період минулого року. Проте, на виконання містобудівних умов з метою впорядкування архітектурного вигляду міста, нам довелося скасувати 19 дозволів на розміщення рекламних конструкцій та демонтувати їх.
Ми працюємо над покращенням якості пасажирських перевезень.
За рік роботи обладнано всі без виключення транспортні засоби системою GPS-моніторингу. Це унеможливлює пропуск перевізниками окремих рейсів впродовж дня, дисциплінує водіїв щоб не було запізнень під час виконання рейсів. Крім того жителі міста можуть в режимі реального часу в мобільному додатку «Дозор» слідкувати за дотриманням графіків руху.
В грудні буде встановлено перше інформаційне табло. Воно дозволить на екрані слідкувати за графіками руху автобусів та відстежувати час їх прибуття на зупинку.
Ми працюємо над підвищенням якості пасажирських перевезень. Нажаль, один з перевізників не зміг належним чином виконати умови договору. Тому договір із ним довелось достроково розірвати.
Також зараз працюємо над розробкою нової маршрутної сітки та підготовкою до нового конкурсу з визначення перевізників.
Докладаємо максимум зусиль щоб допомога людям була адресною.
Станом на листопад 2021 року чисельність пільговиків, облікованих у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги становить 20696 осіб:
- учасників бойових дій – 2118 осіб, в тому числі учасників АТО – 1629 осіб;
- учасників війни – 315 осіб;
- членів сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни – 493 особи;
- осіб з інвалідністю внаслідок війни І,ІІ,ІІІ груп – 632 оcоби;
- дітей війни – 3690 осіб;
- ветеранів праці –1816 осіб;
- ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та вдови -1244 особи;
- особи, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи –1130 осіб;
- багатодітних сімей – 495, в яких виховується 949 дітей;
- пенсіонерів за віком – 11650 осіб.
Протягом звітного періоду державні соціальні допомоги отримали 5 246 родин з дітьми на суму 94,1 млн.грн.
Субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримують 7 098 домогосподарств на загальну суму 112,2 млн.грн.
Профінансовано пільги з міського бюджету: послуги зв’язку – 257 943 грн; одноразовий проїзд потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС – 5 158 грн.; проїзд залізничним транспортом – 1 025 510 грн.; проїзд автомобільним транспортом – 6 631 561грн.; пільги почесним громадянам – 139 733 грн. та особам з інвалідністю по зору – 723 889 грн.
Протягом звітного періоду з міського бюджету виплачено матеріальну допомогу на лікування 43 громадянам міста на суму 246,2 тис. грн.; адресну грошову допомогу 389 особам на суму 1,1 млн. грн.; 131 потерпілому внаслідок аварії на ЧАЕС надано матеріальну допомогу на суму 65,5 тис.грн; 121 учаснику бойових дій на території інших держав надано матеріальну допомогу на суму 12,1 тис.грн.;
Соціальна та професійна адаптація, психологічна реабілітація учасників АТО – важлива підтримка наших воїнів-захисників.
Укладено 21 тристоронній договір про надання та відшкодування вартості послуг з професійної адаптації на суму 192,2 тис. грн.; укладено 45 тристороніх договорів щодо отримання послуг із психологічної реабілітації для учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності на суму 568,2 тис. грн.
На санаторно-курортне лікування отримали путівки 16 постраждалих учасників АТО на суму – 240,2 тис. грн. 23 учасника АТО отримали допомогу на лікування в сумі 38,2 тис. грн.
До Дня захисника України 297 особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам АТО надано одноразову грошову допомогу на суму 976,5 тис. грн. та 39 членам сімей загиблих учасників АТО на суму 110,0 тис. грн.
Реабілітація дітей з інвалідністю.
Видано 107 направлень дітям з інвалідністю для отримання реабілітаційних послуг у Бердичівському центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю; 6 дітей з інвалідністю направлено на реабілітацію у Вінницький реабілітаційний центр «Промінь»;
Укладено 26 договорів щодо отримання реабілітаційних послуг відповідно Постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» на суму 380,9 тис. грн.
Планував розвивати туризм в Бердичеві. Перші кроки зроблені – відкрили туристично-інформаційний центр.
Цього року у міжнародний день туризму відкрили туристично-інформаційний центр. Існування такого центру – це звичайна практика для європейських міст. Бердичів прагне європейськості! Місто має притягувати своєю історією та культурою; колоритом та доброзичливими, толерантними, щирими й гостинними людьми.
Від сьогодні кожен охочий може отримати усю необхідну інформацію та матеріали про місто, його туристичні принади, замовити екскурсії, дізнатися про актуальні події та мистецькі заходи, а також про те, де зупинитися, де поїсти, чим дістатися до місця, що цікавого подивитись. Розроблено 10 туристичних маршрутів. Біля 15-ти пам’яток історії, культури й архітектури встановлено інформаційно-туристичні стенди, створено інтернет-сторінку з детальною інформацією про туристичні цікавинки, маршрути, готелі, заклади харчування тощо. Заклад працює без вихідних, а його працівники готові інформувати гостей про Бердичів українською, польською та англійською мовами. Адреса центру: м.Бердичів, пл. Центральна, 1.
Поновлено міжнародне співробітництво і обмін досвідом.
На початку жовтня 2021 року підписали Меморандум про дружбу і співпрацю між містами-побратимами Бердичевом та польським містом Явор. Дружні стосунки між громадами розпочалися у 2000-му році. Це справжнє партнерство, яке повинно зміцнюватись. Розвиток співпраці, дружнє спілкування та постійний обмін досвідом у всіх сферах життях, особливо у культурній, спортивній, управлінській буде розширено.
В кінці жовтня Угоду про співпрацю уклали з містом Ченстохова. Директори трьох освітніх закладів Бердичева та Ченстохови уклали угоди про взаєморозуміння та співробітництво. Далі розпочнемо з конференцій, обміну учнями, товариськими візитами, функціонуванням літніх шкіл: польської культури і мови – у Бердичеві, та української культури і мови – у Ченстохові. Окрім того, наприкінці 2021 року спільно будемо учасниками проекту “Мати трьох народів”, присвяченому Ясногурській, Остробрамській та Бердичівській Божій Матері. Результати будуть скеровані до шкіл України, Білорусі, Литви та Латвії з метою демонстрації тісного духовного зв’язку між країнами.