На засіданнях постійних депутатських комісій у депутатів міськради було чимало питань до директора цього комунального підприємства.
Наприклад, депутатів цікавило чи є акти випробування мереж каналізації та водопостачання, замінених на вулиці Шевченка, чи є акти приймання їх в експлуатацію, тощо.
Ілля Шамровський вийшов за трибуну на сесії міської ради і сказав: «В нас є всі необхідні документи, в тому числі і ці акти». На моє запитання, чи пов’язані додаткові роботи дорожників, на які зараз виділяється додатково 4 мільйони гривень з тими недоробками, які робили сантехніки попереднього підрядника він відповів ще коротше: «Ні, не пов’язані».
Рядові працівники дорожників, правда, казали мені зовсім протилежне, тож цілком можливо, що вони помилялись. Як, можливо, помилялись і очільниці відділу ЖКГ, які говорили, що довелось підтягувати кріплення на засувках і з’єднаннях нового водогону, а може й помилялись мої власні очі, які бачили як з нового колодязя струменить вода.
Та більше ні в кого з депутатів питань до директора водоканалу з цього приводу не було. Були з іншого питання, і не в депутатів, а більше в секретаря міськради Богдана Коляди. Його обурила пропозиція виділити з бюджету 300 тисяч гривень на коригування проектної документації по іншому ще більш масштабному проекту реновації нашого водно-каналізаційного господарства, який тягнеться ще з 2016 року, так поки і не розпочавшись.
Мова йде про спільний проект з міжнародною фінансовою корпорацією НЕФКО, яка дає кошти на закупівлю нових насосів для об’єктів водоканалу у вигляді гранту. Ще на початку цього року відбувся тендер, який оголошувала НЕФКО, тобто, організація, яка дає гроші, а не водоканал. В ході цього тендера замовники (НЕФКО) визнали переможцем фірму, яка виставила дешевшу ціну за рахунок заміни обладнання однієї фірми (лідера галузі) на обладнання іншої фірми з аналогічними характеристиками.
Саме це і обурило секретаря: по перше, заміна кращого обладнання іншим, а по друге – ще й необхідність витрачання додаткових коштів на зміну під нього документації.
Спочатку він пропонував голосувати це питання окремо, щоб виокремити ці 300 тисяч і не підтримати це. Потім депутати кілька разів голосували за пропозиції, не розуміючи саме за що голосують, і врешті-решт, повністю завалили рішення, не виділивши кошти на інші потреби галузі ЖКГ. Потім схаменулись, знову повернулись до переголосування (а потім ще раз до переголосування за окремі пропозиції), словом ця «канітель» зайняла майже півтори години роботи сесії. Та в підсумку все ж сталось так, як хотів секретар ради (300 тисяч не виділили), хоча міський голова був дуже нерадий цьому. І «гиркались» вони між собою на цій сесії чимало.
Якщо ж підсумувати цю суперечку та взагалі обстановку на вчорашній сесії міськради, то можна сказати, що на неї вже почали впливати чутки по близькі вибори. Це і виступ підприємців на захист відділу ДАБК, і різкіші ніж завше заяви основних стейкхолдерів нашої міськради та нашого міста в цілому.