Держпродспоживслужба житомирської області інформує мешканців, що за цей рік було зафіксовано збільшення випадків захворювання тварин на сказ. На початку жовтня 2023 року бердичів’яни могли бути свідками появи хворої лисиці, яка бігала поміж подвір’ями приватних будинків селища Гришківці. Мешканці тоді повідомили журналісту «РІО-Бердичів», що точно бачили піну біля її пащі. На щастя, тоді ніхто не постраждав, але лисиця через деякий час померла.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Фахівці з відділення екстреної медичної допомоги Бердичівської міської лікарні зазначають, що випадків укусу тварин дійсно побільшало. Проте це не означає, що кожна тварина, яка нанесла ушкодження людині є хворою на сказ. Потрібен обов’язково час, аби відслідкувати, чи помре тварина невдовзі, якщо вона людині відома. Однак, якщо шкоду завдала невідома тварина, то можливості спостерігати за нею може і не бути. Тож, коли ви стали жертвою агресії тварини, слід терміново звернутися до відділу екстреної медичної допомоги, фахівці оброблять рану та при потребі накладуть шви і, звісно, зроблять вакцинацію. Щодо вакцини, то лікарі відділення завіряють, що жодних проблем з її поставкою немає. Наразі використовують лікарський засіб індійського виробництва «Індіраб», він затверджений Міністерством охорони здоров’я України.
За 9 місяців у Бердичеві було зафіксовано 295 випадків укусів тваринами людей. З них 201 доросла людина та 94 дитини.
Фахівці відділення розповіли, що іноді люди дуже лякаються, коли дізнаються, що поблизу їх місця проживання виявляють випадок захворювання тварини на сказ. Тому звертаються до лікарів, аби їм надали послугу профілактичного щеплення від сказу. Але наголошуємо, що без приводу людям профілактичні заходи від цього захворювання не потрібні. Однак, якщо ви маєте домашнього улюбленця, то зобов’язані вакцинувати його щороку. Це вбереже його життя та здоров’я і оточуючих.
На території всієї Житомирщини цьогорік зафіксували 57 випадків сказу серед тварин, минулого року виявили тільки 34. Через це у 55-ти населених пунктах було накладено карантинні обмеження, у 19-ти з них вони діють досі.