Цього четверга, 18 листопада, відбудеться чергова сесія міської ради. Традиційно, напередодні сесії проходять засідання постійних депутатських комісій, на яких детально розглядають внесені на порядок денний рішення, обговорюють проблемні питання, вносять правки та дають рекомендації.
Серед питань цього разу увагу депутатів привернув проект рішення про внесення змін до комплексної Програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і територій Бердичівської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій на 2021-2025 рік. А точніше привернув увагу той факт, що за кошти міського бюджету потрібно буде закупляти необхідні протигази, бо в наявних вийшов строк зберігання. Тому й були депутати неабияк обурені тим, чому при попередній владі їх не купили, раз вони вже застарілі.
Доповідав з цього питання начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Віктор Рябушко. Він зазначив, що змінилися нормативні документи і, відповідно, в старій Програмі певних пунктів не було, а тому їх необхідно додати, а дещо змінити. Серед них – 100 тисяч гривень щорічно потрібно виділяти на придбання засобів індивідуального захисту населення, яке потрапляє у зону ураження хімічно небезпечних об’єктів. Згідно з Постановою Кабміну міська влада має забезпечити їх цими засобами разом із залученням коштів з хімічно-небезпечних підприємств за їхньої згоди. На даний час такі засоби придбані не були.
У місті передбачено, як розповів Віктор Рябушко, пункт видачі цих засобів індивідуального захисту. Це АТ «БМЗ «Прогрес» і тут вони будуть зберігатися. У прогнозованих зонах хімічного забруднення перебуває 2 хімічно небезпечних об’єкти – ТОВ «Бердичівська фабрика морозива» та МКП «Бердичівводоканал», які використовують у своїй роботі хімічно небезпечні речовини. Вартість одного протигазу становить від 350 гривень. Термін придатності – 18 років.
У наявності місто має 5000 протигазів, але, як ми повідомляли вище, вони вже не придатні для захисту. Депутати вважають, що замінювати засоби захисту на нові можна було поступово і набагато раніше, раз наявні ще радянського зразка. А тепер це звалилося на плечі нинішньої міської влади, а точніше – на міський бюджет. Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення зазначив, що він це розуміє, але просить не відмовляти, бо це безпека людей. Додав, що купувати будуть за наявності у міському бюджеті коштів, тим більше, що Програмою передбачено реструктуризувати потрібну суму на протигази на 5 років.
Крім того, за словами доповідача, також потрібно внести зміни ще в один підпункт додатку до вищевказаної програми, який стосується захисних споруд цивільного захисту. На обліку Бердичівської міської територіальної громади знаходиться всього 47 захисних споруд, які розташовані у підвальних приміщеннях житлових і нежитлових будинків забудови часів СРСР. З них 24 захисні споруди належать до комунальної форми власності, 11 – державної форми власності та 12 – приватні. Однак на той час не розглядали питання доступу до захисних споруд маломобільних груп населення. Тому, аби цей доступ забезпечити, потрібно переобладнати сходинки до цих споруд. Внесеними змінами до Програми буде передбачено виділення на це з міського бюджету 260 тисяч гривень щорічно.