Такі автомобілі, за словами голови патрульної поліції Олексія Білошицького, вже від сьогодні, 25 січня, починають повноцінно патрулювати дороги України.
Про нові автомобілі та їх призначення розповів і керівник МВС Денис Монастирський, зазначивши, що головна функція «фантомів» – превентативна. Мовляв, вони запобігатимуть правопорушенням та наслідкам, а також сприятимуть дотриманню водіями правил дорожнього руху, покращивши тим самим ситуацію на дорогах.
Такі автомобілі марки «Skoda Kodiaq» не мають розпізнавальних знаків поліції, сертифіковані за модулями “В” та “F”, унормовані відповідно до всіх вимог держстандартів та здатні фіксувати порушення ПДР.
В автомобілях є системи контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які вимірюють швидкість як під час руху самого «фантому», так і коли він стоїть. Системи контролю правопорушення зафіксували і далі зчитують та розпізнають номерні знаки, перевіряючи їх в базах даних.
Потім ці дані будуть відправлені до системи автоматичної фіксації, яка їх опрацьовує та автоматично формує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності притягуватимуть власника автівки чи належного користувача. Причому майже всі правопорушення швидкісного режиму фіксуватимуться в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника і в обох напрямках дорожнього руху – попутному і у зворотному.
Що ж до неавтоматичного режиму фіксації порушень ПДР, то їх здійснюватиме спецавтомобіль двома відеокамерами, які можуть фіксувати порушення ПДР, як попереду, так і позаду службового авто. Олексій Білощицький зазначає, що це буде відбуватися нечасто і по відношенню до найбільш зухвалих і небезпечних для учасників дорожнього руху порушень ПДР. Їх будуть помічати інспектори під час патрулювання «фантомом». Це стосується проїзду на червоне світло чи перетину подвійної суцільної, що може призвести до дуже серйозних наслідків.
Інспектори у патрульному автомобілі «фантом» відповідно до статті 35 Закону України “Про Національну поліцію” зупинятмуть автомобілі порушників та розглядатимуть справи про адміністративні правопорушення. Притягувати до відповідальності в такому випадку будуть водіїв автомобілів, яких зупинили.
Відповідно до Держпрограми Мінінфраструктурою в цьому році планують закупити 30 таких спеціальних автомобілів. Кілька наявних вже розпочали роботу, а тому бердичівлянам, котрі часто-густо їдуть у справах або подорожують дорогами України, варто враховувати це та дотримуватись швидкісного режиму та інших правил дорожнього руху.