Третього травня цього року Бердичівський міськрайонний суд поставив крапку у справі, яка розслідувалась без кількох днів два роки. Злочин, який став причиною судового розгляду стався 9 травня 2017 року. Тобто, коли більшість свідомих громадян святкувала всенародне свято, окремі несвідомі жителі Бердичева, робили зовсім інше.
В 10 годин 30 хвилин житель Загребелля побачив, що в трансформаторній підстанції на вулиці Бистрицькій відчинені двері. Він зайшов туди і почав відкручувати електрообладнання, яке виготовлене з кольорових металів. Робив він це за допомогою гайкових ключів 8 Х 10 та 14 Х 17, які стали потім головним речовим доказом обвинувачення.
До того, як його добряче «шарахнуло» струмом він встиг відкрутити 3 контактні ножі до вимикача ВН-16 загальною вартістю 1015 гривень 08 копійок, 3 контактні губки до запобіжника ПН-2 загальною вартістю 127 гривень 44 копійки та 1,5 метра електричного кабелю марки АВВГ – 4×2,5мм2 вартістю 3 гривні 80 копійок, чим заподіяв ПрАТ «ЕК Житомиробленерго» Бердичівський РЕМ матеріальної шкоди на загальну суму 1146 гривень 30 копійок.
«Прийшовши до тями, він взяв викрадені речі та вийшов з приміщення трансформаторної та пішов в напрямку до будинку своїх батьків. Так як сильно пекли руки, викрадене він викинув в кущі», – точна цитата з вироку суду, з якої ми і дізнались про «святкові» пригоди бердичівського рецидивіста.
А рецидивістом його можна назвати тому, що він не вперше вислуховував в суді обвинувальний вирок. Так, в 2011 році наш суд вже засуджував його за статтею про незаконне зберігання наркотиків на півтора роки колонії. І навряд чи перебування за гратами зробило його більш свідомим та законослухняним.
Натомість, вже після тюрми, він отримав третю групу інвалідності, а діагнози судово-психічної експертизи, перелічені у вироку суду (на даний час виявляє клінічні ознаки галюцинаторного розладу внаслідок змішаного (інтоксикаційного, посттравматичного) органічного ураження головного мозку, зі змінами особистості по органічному типу та легким інтелектуально-мнестичним зниженням, стан ремісії у вигляді сповільненості психічних процесів, торпідності мислення, його предметно-конкретного характеру, швидкої втомлюваності, зниженої вольової регуляції поведінки, лабільності емоційних реакцій), додають розуміння, що на мітинг він не пішов би, навіть якщо б в трансформаторній будці двері були зачиненими.
Збитки підприємству «Житомиробленерго» обвинувачуваний (чи його батьки) погасив і попросив застосувати до нього закон про амністію. Щире каяття і відшкодування збитків суд визнав пом’якшувальними обставинами, а клопотання про амністію цілком законним, тому і ухвалив рішення про накладення на крадія штрафу в 1190 гривень і тут же, по амністії, звільнив його від цього покарання.
А щодо головних доказів у справі суд вирішив більш радикальніше: «Речові докази після набрання вироком законної сили: два гайкових металевих ключі 8х10 та 14х7, які зберігаються в камері зберігання речових доказів на території Бердичівського ВП ГУ НП в Житомирській області, знищити.»
Читав судовий вирок
Олександр Доманський