Бердичів — славетне давнє місто. Перша задокументована згадка про нього датується серединою XVI століття, а саме 1545 роком і виступає на той час він як власність роду Тишкевичів — шляхтичів, чий рід бере початок від литовського князя XV століття. Вочевидь, сама поява міста є ще більш давньою, адже, аби Тишкевичі могли володіти містом у 1545, воно вже мало бути побудоване на той момент. Тож за майже 500 років існування Бердичеву однозначно є чим похизуватися. Це і пам’ятки архітектури, що збереглися з XVIІ століття, і майстерне переплетення культур численних національностей, які тут проживали свого часу. Це і спогади про перший в російській імперії дирижабль, який базувався у нас на Елінгу, і телеграфна лінія, що була прокладена саме через Бердичів, освітні заклади ХІХ століття і багато-багато іншого.
Про величність історії рідного міста у середу, 21 серпня, розповідав депутат Бердичівської міської ради Олексій Побережний, який організував та особисто провів безкоштовну екскурсію містом для усіх охочих. Присвячена вона не тільки до Дня Незалежності України, а й до 105-річчя звільнення Бердичева від російської окупації: “Раптовий вступ української армії до Бердичева вранці 19 серпня 1919 року став для більшовиків повною несподіванкою. Попереду стояло завдання звільнити Київ. 21 серпня 1919 року до війська надійшла привітальна телеграма Голови Ради Народних Міністрів Української Народної Республіки Бориса Мартоса…”.
Цікаво було поблукати вулицями Бердичева з екскурсоводом, який знає та із задоволенням ділиться його історією. На жаль, з невідомих причин екскурсію відвідали не так багато містян.