На засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, що відбулося минулого тижня, не оминули стороною і питання поширених у місті та районі останнім часом пожеж. Адже за кілька місяців у пожежно-рятувальної служби було роботи стільки, скільки іноді немає і за рік.
Статистика таких неприємних інцидентів сумнозвісна. Як зазначив на засіданні виконкому заступник міського голови Сергій Онофрійчук, якому доручили підставити своє плече пожежникам і доповісти по цьому питанню, за останній місяць в Бердичеві склалася досить непроста ситуація. Різко збільшилася кількість пожеж в приватному секторі, про що свідчить аналіз викликів пожежників на місце пригоди. Основною причиною таких випадків є несправність електроприладів, газового устаткування чи приладів інших видів опалення.
Під час спілкування з так званими «жертвами» таких лих, що трапляються через прикру випадковість або недбальство, виявляється, що жоден з них не мав страховки, не знав про оформлення чи не хотів її оформлювати. Це стосується не лише приватних будинків, а й багатоквартирних, де варто брати до уваги не тільки пожеж, а ще й прориви води та інші випадки, що завдають шкоди не лише власникам, але і сусідам.
«Тому ми пропонуємо в обов’язковому порядку страхувати своє майно. Це дасть можливість відшкодувати у разі чого і ваші збитки, і майно ваших сусідів», – радить Сергій Онофрійчук. Як приклад, заступник міського голови з питань ЖКГ навів пригоду, що трапилася нещодавно по вулиці Красіна (колишня назва, а нині поділена на 2 – вулиця Мостова і вулиця Львівська). У будинку на 2 входи, де люди живуть в гарних відносинах, на жаль, сталася пожежа в одній частині. Не оминула вона і другої частини, завдавши шкоди майну людей, які в цьому взагалі не винні і не мають до цього ніякого відношення.
«Це і біда, і горе… Сьогодні 500-600 гривень на рік для страховки – це невелика плата за те, щоб хоч і не повністю, а частково отримати грошову компенсації за відшкодування завданих пожежами та іншими надзвичайними ситуаціями збитків», – закликає до оформлення страхового полісу і заступник міського голови, і сам міський голова.
До всього вищезазначеного вони також додали, що це європейська практика, що в Європі всі так роблять, страхуючи не лише майно, а й власне життя. Представники міського влади Бердичева вважають, що все має бути застраховане, бо ніхто не знає, які нещасні випадки можуть трапитися з кожним завтра чи післязавтра і яку біду та горе в життя бердичівських сімей вони можуть принести.