Про це зайшла мова сьогодні на нараді в Бердичівській районній адміністрації коли розглядали питання про підготовку закладів освіти до нового навчального року.
Представник районного відділу ДСНС доповів, що укриття є майже у всіх школах та дитсадках, за виключенням кількох закладів. У Романівці Райгородоцької громади, де обіцяли його обладнати до 1 вересня, в Антополі Андрушівської громади, де в школі 27 учнів і навчання в ній буде припинене, та ще в кількох школах цієї ж громади.
Незважаючи на те, що громада закупила два модульних укриття по 2,5 мільйони за кожне для того, щоб запустити в очному режимі школи в Нехворощі та Бровках, але прийняти їх в експлуатацію ДСНС не може. Спочатку їх мають вкопати в землю, потім оформити на баланс як овочесховища, а вже потім перевести в розряд найпростіших укриттів.
Щоб краще зрозуміти ситуацію, довелось звернутись за роз’ясненнями в Андрушівську громаду, а там не могли стримати обурення від безглуздості дій деяких посадовців та норм, прописаних у їхніх відомчих правилах. Мовляв, купили в заводу-виробника спеціально спроєктовані і виготовлені модульні укриття, такі, як стоять на житомирських вулицях, такі, як в інших областях без проблем приймають в експлуатацію, а у нас це зробити не можна. Виконуючи інструкції, вони будуть тепер закопувати ці укриття в землю, а далі побачать, як воно буде оформлятись.
І як виявилось при підготовці цієї замітки, негативний приклад Андрушівських шкіл не єдиний у нашому районі. Так, лінійне управління магістральних газопроводів теж закупило нові модульні укриття, і теж не може їх оформити. Бо за якимись інструкціями в якості найпростішого укриття можна пристосовувати «лише існуючі будівлі і споруди», а відповідно, нові – не можна. Ось і приходиться спочатку ставити нову покупку на баланс як сарай, туалет чи овочесховище, а лише потім переводити його в розряд укриттів.